Serie B: Michał Chrapek zdenerwował sędziego ironicznymi gestami i wyleciał z boiska (wideo)

W środowym pojedynku Serie B Michał Chrapek z Catanii Calcio został ukarany czerwoną kartką. Polak podpadł arbitrowi i nie zebrał wysokich recenzji za występ w 20. kolejce.

Konrad Kostorz
Catania Calcio uległa AS Cittadelli 2:3, a Michał Chrapek przebywał na murawie do 88. minuty. Kiedy pojedynek Serie B zbliżał się do końca, polski pomocnik przed wykonaniem rzutu wolnego z własnej połowy ironicznymi oklaskami rozzłościł sędziego, a ten pokazał mu bezpośrednio czerwoną kartkę. Co ciekawe, w rozegranym 24 grudnia spotkaniu aż czterech graczy Catanii ujrzało "czerwień", z czego jeden poza boiskiem.
Portal tuttomercatoweb.com przyznał Chrapkowi notę "4,5" w skali 1-10. "W pierwszej połowie był zupełnie niewidoczny, natomiast po zmianie stron próbował nieśmiało prowadzić grę w linii pomocy. Zniszczył jednak wszystko ironicznym zachowaniem skutkującym czerwoną kartką, kiedy właśnie pojawiła się nadzieja dla Catanii na odrobienie strat" - napisali w uzasadnieniu bardzo niskiej oceny przyznanej byłemu graczowi Wisły Kraków.Czerwona kartka dla Chrapka od 3:24:

Serie B: Polscy piłkarze grali w Wigilię, czerwona kartka Chrapka, Salamon ze zwycięstwem