Piłkarz Newcastle United pokonał raka i wrócił na boisko

Po długiej przerwie Jonas Gutierrez wrócił na boisko. To wspaniała wiadomość dla Argentyńczyka, który wygrał walkę z rakiem!

Szymon Mierzyński
W 2013 roku wykryto u zawodnika nowotwór jądra. Do wiadomości publicznej informacja ta trafiła po kilku miesiącach, zaś w kwietniu 2014 roku piłkarz po raz ostatni pojawił się na boisku. Zaliczył 9-minutowy występ w meczu Norwich City - West Bromwich Albion (0:1). Przebywał wówczas na wypożyczeniu w ekipie Kanarków.Teraz Jonas Gutierrez ma za sobą skuteczną terapię, która pozwoliła mu pokonać raka i w poniedziałek wystąpił w spotkaniu drużyn U-21 pomiędzy Newcastle United a West Hamem United. Sroki wygrały 4:1.
- Dziękuję wszystkim fanom za wsparcie, jakie mi okazali i bardzo się cieszę, że mogłem wrócić na murawę - przyznał 31-latek na Twitterze.

Gutierrez jest związany z Newcastle od połowy 2008 roku. Trafił tam z Realu Mallorca. Później rozstał się z klubem z St James' Park tylko na pół roku, gdy opuścił go z uwagi na wspomniane wypożyczenie do Norwich City.