Holandia: Ajax wicemistrzem półmetka

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Na zakończenie I rundy holenderskiej Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał 2:0 [tag=16414]Excelsior Rotterdam[/tag]. [tag=22007]Arkadiusz Milik[/tag] rozegrał 63 minuty, ale tym razem nie miał udziału w bramkach mistrzów Holandii.

Reprezentant Polski tradycyjnie znalazł się w wyjściowym składzie Ajaksu, ale już w 63. minucie przy stanie 0:0 w jego miejsce trener Frank de Boer wpuścił do gry 18-letniego Richairo Zivkovicia.  [ad=rectangle]

De Boer trafił ze zmianami, bo najpierw w 83. minucie prowadzenie 1:0 Ajaksowi dał wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej Mike van der Hoorn, a w 88. minucie wynik spotkania na 2:0 dla rywala Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europejskiej ustalił Zivković.

Broniący tytułu Ajax kończy I część sezonu 2014/2015 na 2. miejscu w tabeli Eredivisie z czteropunktową stratą do PV Eindhoven.

Milik w swojej debiutanckiej rundzie w barwach Ajaksu w 11 ligowych występach zdobył osiem bramek i zaliczył trzy asysty. Licząc wszystkie rozgrywki, jego dorobek to 17 bramek i siedem asyst w 19 występach.

Excelsior Rotterdam - Ajax Amsterdam 0:2 (0:0) 0:1 - van der Hoorn 83' 0:2 - Zivković 88'

8 bramek i 3 asysty w Eredivisie to dobry dorobek Arkadiusza Milika?