Ligue 1: Pierwsza porażka Paris Saint-Germain!

W Ligue 1 nie ma już ani jednej niepokonanej drużyny. Pierwszym pogromcą Paris Saint-Germain w nowym sezonie okazało się EA Guingamp, które triumfowało 1:0.

Szymon Mierzyński

Decydujący gol padł już w 11. minucie, gdy w zamieszaniu po rzucie wolnym najwięcej sprytu wykazał Jeremy Pied, który trafił do siatki szczupakiem z kilku metrów.

Mistrz Francji do końca walczył o odrobienie strat i miał ku temu szanse. Najlepszej w samej końcówce nie wykorzystał Zlatan Ibrahimović. Jego uderzenie z kilku metrów fenomenalnie obronił Jonas Lossl.
Pewne zwycięstwo odniosło OSC Lille, które pokonało u siebie Toulouse FC aż 3:0. Już w 1. minucie czerwoną kartkę w ekipie gości obejrzał Maxime Spano i choć chwilę później Marko Basa nie wykorzystał rzutu karnego, to podopieczni Rene Girarda i tak pewnie sięgnęli po komplet oczek. Po raz kolejny nawet na ławce rezerwowych gości zabrakło Dominika Furmana.

Bramki nie padły w Nicei, gdzie miejscowa drużyna zremisowała z AS Saint-Etienne 0:0.