Primera Division: Przełamanie Valencii w świetnym stylu, fatalna passa Celty

Nietoperze już w I połowie rozstrzygnęły losy konfrontacji z Rayo Vallecano i przełamały serię czterech kolejek bez zwycięstwa. W zupełnie innych humorach są kibice Celty Vigo.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po czterech ligowych meczach bez zwycięstwa w końcu po komplet oczek sięgnęła Valencia. Nietoperze rozegrały wspaniałą I połowę, po której prowadzili z Rayo Vallecano 3:0. Dublet zaliczył Sofiane Feghouli, a wynik meczu ustalił po fantastycznym rajdzie Pablo Piatti. Ważnym ogniwem gospodarzy był również Alvaro Negredo, który miał wydatny udział przy drugim golu i asystował przy trafieniu Argentyńczyka.

Co ciekawe w grudniu Valencia już po raz drugi pokonała popularne Błyskawice  - półtora tygodnia temu w ramach pierwszego meczu 1/16 finału Pucharu Króla wygrała 2:1. Już w środku tygodnia, za sprawą rewanżu, dojdzie do trzeciej konfrontacji między tymi drużynami.

Wciąż na pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie czeka Cordoba CF. Beniaminek po pokonaniu na wyjeździe Athletic Bilbao tym razem bezbramkowo zremisował z Levante.

Już piątą porażkę z rzędu zanotowała Celta Vigo, która nie tak dawno plasowała się w ścisłej czołówce tabeli. Ekipa z Galicji tym razem przegrała z Malagą 0:1 po główce Samu. Andaluzyjczycy, przynajmniej do niedzieli, wskoczyli na 6. pozycję w tabeli.

Valencia CF - Rayo Vallecano 3:0 (3:0)
1:0 - Feghouli 13'
2:0 - Feghouli 34'
3:0 - Piatti 36'

Czerwona kartka: Andre Gomes /71', za drugą żółtą/ (Valencia).

Cordoba CF - Levante UD 0:0

Malaga CF - Celta Vigo 1:0 (1:0)
1:0 - Samu 21'

->Wyniki Primera Division

->Tabela Primera Division

Primera Division: Niespodzianka z udziałem Barcy! Remis z ligowym średniakiem

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)