Premier League: Manchester United w coraz lepszej formie, niemiłosierne męki Liverpoolu

Manchester United nie dał szans Hull City i odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. Trzy punkty zainkasował też Liverpool, ale jego sukces rodził się w wielkich bólach.

Szymon Mierzyński
Czerwone Diabły rozegrały bardzo dobre spotkanie i dominowały od 1. do 90. minuty. Prowadzenie dał im Chris Smalling, po którego uderzeniu z kilku metrów piłka została wybita już zza linii bramkowej. Sędziemu Chrisowi Foyowi pomogła w tej sytuacji technologia goal-line, zwłaszcza że tłok był niesamowity. Kolejne gole padły po bardzo ładnych strzałach sprzed pola karnego Wayne'a Rooneya i Robina van Persiego. Zespół Louisa van Gaala triumfował ostatecznie 3:0, dzięki czemu zachował 4. miejsce w tabeli.Po trzech porażkach z rzędu wreszcie przełamał się Liverpool, choć jego styl gry wciąż pozostawia sporo do życzenia. The Reds pokonali u siebie Stoke City 1:0, a decydująca bramka padła dopiero w 85. minucie. Po uderzeniu w poprzeczkę Rickiego Lamberta skuteczną dobitką popisał się Glen Johnson. The Potters nie wystraszyli się wicemistrza Anglii i pokazali na Anfield całkiem dobry futbol. Szczęście było jednak przy gospodarzach.
W dole tabeli arcyważne zwycięstwo odniosło Queens Park Rangers. Na początku starcia z Leicester City piłkarze Harry'ego Redknappa musieli odrabiać straty, lecz ostatecznie triumfowali 3:2. 90-minutowy występ w barwach Lisów zaliczył po raz kolejny Marcin Wasilewski.

W bramce Swansea City stanął Łukasz Fabiański, ale reprezentant naszego kraju nie ma wielkich powodów do satysfakcji, bo Łabędzie tylko zremisowały u siebie z Crystal Palace. W pozostałych potyczkach Burnley FC podzieliło się punktami z Aston Villą, a West Ham United skromnie pokonał Newcastle United.