Bundesliga: Huub Stevens odmienił VfB Stuttgart, wysoka wygrana i przełamanie outsidera

VfB Stuttgart pod wodzą nowego szkoleniowca odniósł przekonujące wyjazdowe zwycięstwo i przerwał serię porażek. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Martin Harnik.

Konrad Kostorz
Po porażkach z Wolfsburgiem (0:4), Werderem (0:2) oraz Augsburgiem (0:1) Armin Veh podał się do dymisji, a jego miejsce zajął Huub Stevens, który trenował już Die Schwaben w końcówce sezonu 2013/2014. Powrót Holendra na ławkę wypadł okazale, choć pierwsza połowa nie wskazywała na łatwe zwycięstwo.
Wynik otworzył Martin Harnik po rzucie rożnym i zgraniu piłki przez Antonio Ruedigera, ale wkrótce później ładnym uderzeniem z dystansu do remisu doprowadził Vladimir Darida, a jeszcze przed przerwą poprzeczkę bramki Svena Ulreicha ostemplował Felix Klaus. Po zmianie stron gospodarze popełnili kilka szkolnych błędów przy wyprowadzaniu piłki, z czego goście skwapliwie skorzystali. Najpierw po kontrze trafił Carlos Gruezo, a następnie sytuację oko w oko z Romanem Burkim wykorzystał Timo Werner. Podłamani miejscowi stracili jeszcze jedną bramkę, którą po idealnym dograniu Gotoku Sakai zdobył Harnik.

VfB dzięki wygranej przesunęło się na 16. pozycję, dystansując przynajmniej na kilkadziesiąt godzin Borussię Dortmund oraz Werder Brema. Dotychczasowy outsider w kolejnej serii gier podejmie Schalke 04 Gelsenkirchen i powalczy o drugie domowe zwycięstwo w bieżącym sezonie.

SC Freiburg - VfB Stuttgart 1:4 (1:1)
0:1 - Harnik 31'
1:1 - Darida 42'
1:2 - Gruezo 53'
1:3 - Werner 68'
1:4 - Harnik 76'

Freiburg: Burki - Sorg, Torrejon, Mitrović, Guenter - Klaus (53' Kerk), Darida, Hoefler, Schmid - Freis (72' Schahin), Mehmedi (84 Frantz).

Stuttgart: Ulreich - Klein, Baumgartl, Ruediger, Hlousek - Leitner (76' Sakai), Gruezo (90+1' Ginczek) - Sararer (66' Rausch), Gentner, Werner - Harnik.

Czerwona kartka: Mitrović /70'/ (Freiburg).