LE: PSV Eindhoven wywalczyło remis w dokończonym meczu i awansowało do 1/16 finału

PSV Eindhoven i GD Estoril-Praia dokończyły przerwany przez ulewę pojedynek piątej kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej. Druga połowa rywalizacja nie był już tak interesująca jak pierwsza.

Konrad Kostorz
W czwartkowy wieczór portugalski zespół nieoczekiwanie prowadził po pierwszej połowie z liderem Eredivisie 3:2. Druga odsłona rywalizacji nie odbyła się zgodnie z planem z uwagi na obfite opady deszczu, które radykalnie pogorszyły stan murawy.
W piątek rozegrano drugą połowę spotkania, w którym padł jeszcze jeden gol - w 82. minucie po koszmarnym błędzie obrony Estoril Georginio Wijnaldum znalazł się w sytuacji sam na sam z Pawłem Kieszkiem, minął polskiego golkiper i posłał piłkę do siatki.

To trafienie okazało się kluczowe dla PSV. Dzięki podziałowi punktów zespół Phillipa Cocu ma zagwarantowany udział w fazie pucharowej, natomiast przedstawiciele ligi portugalskiej żegnają się z pucharami w bieżącym sezonie już jesienią.

Dodajmy, że z kompletem punktów w grupie E prowadzi Dynamo Moskwa. Rosjanie to jedyny obok Red Bull Salzburg zespół, który wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania w tej edycji LE.

GD Estoril-Praia - PSV Eindhoven 3:3 (3:2)
0:1 - Depay 6'
1:1 - Toze 12'
1:2 - Narsingh 14'
2:2 - Kuca 30'
3:2 - Amado 40'
3:3 - Wijnaldum 82'