LM: Łagodna kara dla Mehdiego Benatii, Bayern bez osłabienia w 1/8 finału

Ukarany czerwoną kartką w pojedynku z Manchesterem City obrońca uniknął surowej sankcji od UEFA i będzie mógł wystąpić w pierwszym pojedynku fazy pucharowej.

Konrad Kostorz
W 20. minucie wtorkowego pojedynku na Etihad Stadium Mehdi Benatia spóźnił się do Sergio Aguero i Argentyńczyk wyszedł na czystą pozycję. Marokańczyk nie chcąc, by zawodnik Manchesteru City stanął oko w oko z Manuelem Neuerem, powalił go na murawę ostrym wślizgiem.
Sędzia Pavel Kralovec nie miał litości dla Bayernu Monachium - wskazał na "wapno" i usunął środkowego obrońcę z boiska. Po chwili Aguero wykorzystał rzut karny, a Bawarczycy ostatecznie przegrali 2:3.

Na szczęście dla mistrza Niemiec UEFA okazała się łaskawa i zawiesiła Benatię tylko na jedno spotkanie. Były gracz AS Romy nie wystąpi zatem w niemającym już dla Bayernu znaczenia pojedynku z CSKA Moskwa i z czystym kontem przystąpi do dwumeczu 1/8 finału.

Benatia, który przybył do Bayernu w letnim oknie transferowym, początkowo nie miał miejsca w wyjściowej "11", ale obecnie wraz z Jerome'm Boatengiem tworzy podstawowy duet stoperów. Rywalizację z 27-latkiem przegrywa bardziej doświadczony Dante.

Dodajmy, że do czasu rozpoczęcia fazy pucharowej w drugiej połowie lutego 2015 roku powinni się wykurować przewlekle kontuzjowani David Alaba, Philipp Lahm i Thiago Alcantara. Znacznie później do gry powróci natomiast Javi Martinez.

LM: Gol "Lewego" w Manchesterze, ale Bayern pokonany! Hat-trick Messiego i popis Chelsea