El. Euro 2016: Mecz w Mediolanie przerwany z powodu zachowania chorwackich kibiców

Arbiter Bjorn Kuipers zadecydował o przerwaniu szlagierowego meczu pomiędzy Włochami a Chorwacją. Powodem okazało się zachowanie kibiców reprezentacji gości.

Konrad Kostorz

Już w pierwszej połowie rywalizacji na San Siro w Mediolanie na murawę z sektora zajmowanego przez Chorwatów poleciały race. Bjorn Kuipers po krótkiej przerwie wznowił grę, ale incydent powtórzył się w 72. minucie przy stanie 1:1.

Holender ze względu na to, iż boisko zostało niemal całkowicie zamglone, przerwał pojedynek po konsultacji z delegatem UEFA i zaprosił zawodników do szatni. Po chwili na trybunach doszło do starć chorwackich pseudokibiców z policją, ale na szczęście uniknięto poważniejszych zamieszek.

Po przerwie trwającej około dziesięć minut piłkarze powrócili na murawę i rywalizacja została wznowiona. Odnotujmy, że to drugie przerwane spotkanie w trwających eliminacjach Euro 2016 - w październiku nie dokończono pojedynku Serbii z Albanią.