Rozwój Katowice mistrzem jesieni - wyniki sobotnich meczów 17. kolejki II ligi

Rozwój Katowice rozgromił w sobotę Nadwiślana Górę i został mistrzem rundy jesiennej. Tego dnia padło sporo bramek w pozostałych meczach, nie zabrakło również niespodzianek.

Ósmy mecz w tym sezonie zremisował Okocimski Brzesko. Gracze z Małopolski nie potrafili ograć na domowym obiekcie ostatniego w tabeli Górnika Wałbrzych. Kibice nie byli świadkami porywającego widowiska. Oba zespoły miały swoje nieliczne okazje, a najlepszą zmarnował gracz gospodarzy. Przed końcem pierwszej połowy piłkę precyzyjnie dośrodkował Sylwester Tokarz, a do pustej bramki nie potrafił jej skierować Wojciech Dziadzio. [ad=rectangle] Niespodzianką zakończył się mecz w Niepołomicach. Puszcza wygrała po raz pierwszy odkąd trenerem został Łukasz Gorszkow. Jego podopieczni poradzili sobie z wyżej notowanym rywalem z Sosnowca. Jedyny gol w tym meczu padł w 26. minucie. Indywidualną akcję ładnym strzałem wykończył Krzysztof Zaremba. Zagłębiu nie pomógł nawet fakt, że niemal całą drugą połowę grało z przewagę jednego gracza. Za dwie żółte kartki sędzia wyrzucił z murawy Pawła Strózika. Emocje udzieliły się również trenerowi sosnowiczan. Mirosław Smyła ostatnie półgodziny musiał obserwować z trybun.

Przed tą serią gier wydawało się, że Energetyk ROW Rybnik ma największe szanse na zostanie mistrzem jesieni. Spadkowicz z I ligi niespodziewanie potknął się w Limanowej, a gola na wagę trzech punktów stracił pięć minut przed końcem spotkania. Dla Limanovii był to już 14. z rzędu mecz bez wygranej.

Ze straty punktów przez rybniczan natychmiast skorzystał Rozwój Katowice, który rozbił aż 5:0 beniaminka z Góry. Dzięki temu, katowiczanie są na pierwszym miejscu po zakończeniu rundy jesiennej. Hat-trick w drużynie gospodarzy skompletował Adam Żak. Po trafieniu dołożyli Tomasz Wróbel oraz Sebastian Gielza. Wynik mógł być nawet jeszcze wyższy, ale wiele razy Nadwiślana ratował bramkarz Paweł Florek.

Jedno z ciekawszych spotkań tej kolejki odbyło się w Stargardzie Szczecińskim. Błękitni dość wyraźnie ulegli Stali Stalowa Wola, ale goście zwycięstwo wydarli dopiero w końcówce spotkania. Kapitalne zawody rozegrał Łukasz Sekulski, który strzelił wszystkie bramki dla Stalówki i z szesnastoma trafieniami jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców.

Niesamowite spotkanie obejrzeli kibice w Legionowie. Gospodarze źle zaczęli mecz z Wisłą Puławy i już w 8. minucie stracili bramkę, na listę strzelców wpisał się Dawid Pożak. Sytuacja legionowian pogorszyła się na kilka minut przed przerwą, a błędy w obronie rywali wykorzystał Jarosław Niezgoda. Nadzieje piłkarzy spod Warszawy odżyły po ponad godzinie gry, gdy rzut wolny pośredni wykorzystał Sebastian Janusiński. Duma Powiśla błyskawicznie jednak odpowiedziała, a po dziesięciu minutach strzeliła kolejną bramkę i prowadziła już 4:1. W końcówce spotkania gospodarze rzucili się do szaleńczych ataków i udało im się nawet zdobyć gola kontaktowego, ale ostatecznie trzy punkty pojechały do Puław.

Status quo został zachowany pomiędzy Stalą Mielec a MKS Kluczbork. Starcie tych klubów zakończyło się bezbramkowym remisem. Obie strony najlepsze okazje miały dopiero w drugiej połowie. Po stronie gospodarzy dwukrotnie bliski szczęścia był Kamil Radulj. Najpierw uderzył minimalnie niecelnie z rzutu wolnego, a później przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Przyjezdni trzy punkty mogli wyszarpnąć w doliczonym czasie gry. O kilka centymetrów pomylił się Piotr Burski, a po chwili Tomasz Swędrowski uderzył sprzed pola karnego i ostemplował poprzeczkę.

Dość interesujący i wyrównany mecz był w Kołobrzegu. Nie zabrakło w nim także bramek, a jako pierwsi do siatki trafili goście z Pruszkowa. Znicz objął prowadzenie po ładnym strzale Macieja Górskiego, który wykorzystał złe ustawienie bramkarza i wrzucił mu piłkę "za kołnierz". Gospodarzom udało się wyrównać dopiero kwadrans przed końcem. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Jakub Poznański. Wyniki sobotnich meczów 17. kolejki II ligi:

Okocimski Brzesko - Górnik Wałbrzych 0:0

Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)

1:0 - Krzysztof Zaremba 26'

Limanovia Limanowa - Energetyk ROW Rybnik 1:1 (0:1)

0:1 - Łukasz Bałuszyński 15' 1:1 - Marcin Chmiest 85'

Rozwój Katowice - Nadwiślan Góra 5:0 (2:0)

1:0 - Adam Żak 10' 2:0 - Adam Żak 25' 3:0 - Adam Żak 63' 4:0 - Tomasz Wróbel 71' 5:0 - Sebastian Gielza 90+1'

Błękitni Stargard Szczeciński - Stal Stalowa Wola 1:3 (0:1)

0:1 - Łukasz Sekulski 19' 1:1 - Robert Gajda 79' (k.) 1:2 - Łukasz Sekulski 84' (k.) 1:3 - Łukasz Sekulski 87'

Legionovia Legionowo - Wisła Puławy 3:4 (0:2)

0:1 - Dawid Pożak 6' 0:2 - Jarosław Niezgoda 40' 1:2 - Sebastian Janusiński 63' 1:3 - Wołodymyr Fedoriw 64' 1:4 - Tomasz Sedlewski 73' 2:4 - Paweł Broniszewski 86' 3:4 - Szymon Lewicki 90+3'

Stal Mielec - MKS Kluczbork 0:0

Kotwica Kołobrzeg - Znicz Pruszków 1:1 (0:1)

18 Limanovia Limanowa 34 6 9 19 30:55 27

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!