Trenerskie konfrontacje: Same pierwsze razy, Smuda lubi grać ze Śląskiem, "Taraś" nigdy nie ograł Lechii

Hit 15. kolejki T-ME Wisła Kraków - Śląsk Wrocław będzie 11. pojedynkiem Franciszka Smudy z WKS-em, ale pierwszym jego starciem z Tadeuszem Pawłowskim.

Maciej Kmita
Franciszek Smuda (Wisła Kraków) vs Tadeusz Pawłowski (Śląsk Wrocław)Mecz Wisła - Śląsk będzie pierwszym starciem Franciszka Smudy z Tadeuszem Pawłowskim, a to jedyni pracujący dziś w T-ME szkoleniowcy, którzy debiutowali w lidze jeszcze w czasach, gdy za zwycięstwo przyznawano dwa "oczka". Pawłowski od października 1992 do maja 1993 roku prowadził Śląsk, ale z "Franzem" wówczas się nie spotkał, a później przez blisko 20 lat żył w Austrii. Były selekcjoner reprezentacji Polski zaczął pracę w T-ME w październiku 1993 roku.
Pawłowski z Wisłą rywalizował do tej pory tylko raz - wiosną 1993 roku jego Śląsk po 74 minutach przegrywał z Białą Gwiazdą 0:2, ale mecz nie został dokończony ze względu na zamieszki na trybunach i WKS został ukarany walkowerem. "Franz" natomiast ze Śląskiem grał już 10 razy i to z dobrym skutkiem (7-2-1).

Franciszek Smuda vs Tadeusz Pawłowski w T-ME: bez pojedynków