Brak rekordu i przerwana seria Cristiano Ronaldo, Portugalczyk trafiał w 12 kolejnych meczach

Real Madryt pokonał Liverpool FC, ale Cristiano Ronaldo - co jest rzadkością - nie zdobył gola. Na zdystansowanie Raula Gonzaleza 29-latek będzie musiał poczekać jeszcze co najmniej trzy tygodnie.

Konrad Kostorz

Na inaugurację sezonu Cristiano Ronaldo dwukrotnie pokonał bramkarza Sevilli (2:0) w pojedynku o Superpuchar Europy, by nie wpisać się na listę strzelców w dwumeczu o Superpuchar Hiszpanii z Atletico Madryt (1:1 i 0:1).

Począwszy od 25 sierpnia Portugalczyk rozpoczął wspaniałą passę - trafiał w 12 kolejnych występach w Realu Madryt, zdobywając łącznie aż 20 bramek! Najlepszy okazał się dla niego pojedynek z Elche CF, w którym popisał się czterema golami.
Seria Ronaldo została przerwana przez Liverpool FC. Królewscy zwyciężyli 1:0, ale gola zdobył Karim Benzema. Cristiano nie pokonał Simona Mignoleta, choć podjął kilka prób (w tym z rzutu wolnego) i zmusił do niemałego wysiłku belgijskiego golkipera.

Gwiazdor Królewskich miał szansę wyrównać i poprawić strzelecki rekord Ligi Mistrzów, który należy do Raula Gonzaleza - 71 goli. Ronaldo do tej pory zdobył 70 bramek, kolejne uzyska najwcześniej 26 listopada, gdy Real zagra na wyjeździe z FC Basel.

W zdystansowaniu Raula Ronaldo może zostać uprzedzony przez Lionela Messiego. Argentyńczyk trafił dotąd 69-krotnie w Champions League, a w środę czeka go rywalizacja z Ajaksem Amsterdam.