Passa Nafciarzy przerwana - relacja z meczu Chojniczanka Chojnice - Wisła Płock

Chojniczanka Chojnice w niedzielę przerwała zwycięską passę Wisły Płock. W Chojnicach obie drużyny podzieliły się punktami po bardzo ładnych bramkach.

Bartosz Wiśniewski
W pierwszych minutach tempo meczu nie było zbyt wysokie. Pierwsi przyśpieszyli gracze Wisły Płock i od razu mogli cieszyć się z bramki. W 26. minucie świetnie piłkę przyjął Dimitar Iliew i podał do Krzysztofa Janusa. 28-latek poprawił sobie futbolówkę i zdecydował się na strzał, a piłka wpadła w samo okienko!
Kibice gospodarzy długo nie musieli czekać na odpowiedź swoich zawodników. Rzut rożny wykonywała Wisła i z kontrą ruszyli gracze Chojniczanki Chojnice. Marek Gancarczyk otrzymał piłkę na prawej flance i dośrodkował w pole karne, a tam sprytnym strzałem głową Seweryna Kiełpina zaskoczył Rafał Siemaszko.

Po kilku minutach wymiany ciosów gra się uspokoiła i po pierwszej części gry na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Na początku drugiej połowy piłkarze zamiast skupić się na graniu piłką to zaczęli brutalnie się faulować. W przeciągu kilku minut sędzia pokazał aż cztery żółte kartki.

Groźnie było w 75. minucie. Lisowski podał do Siemaszki, a ten wszedł w drybling w polu karnym i dośrodkował wzdłuż bramki, ale jego zamiaru nie zrozumiał kolega z zespołu i ostatecznie futbolówka wyszła na aut.

Bliżsi zwycięstwa byli gospodarze, ale zarówno im, jak i gościom brakowało dokładności pod bramką rywala. Wynik meczu do końca spotkania już się nie zmienił.

Chojniczanka Chojnice - Wisła Płock (1:1) 1:1
0:1 - Krzysztof Janus 26'
1:1 - Rafał Siemaszko 30'

Chojniczanka Chojnice: Rafał Misztal, Przemysław Pietruszka, Piotr Kieruzel, Michał Markowski, Daniel Chyła, Paweł Iwanicki (70' Wojciech Lisowski), Przemysław Czerwiński, Krystian Feciuch, Marek Gancarczyk, Paweł Zawistowski, Rafał Siemaszko (83' Błażej Radler).

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin, Cezary Stefańczyk, Paweł Magdoń, Bartłomiej Sielewski, Fabian Hiszpański, Jacek Góralski, Piotr Wlazło, Krzysztof Janus, Łukasz Kacprzycki (46' Patryk Stępiński), Dimitar Iliew (84' Mikołaj Lebedyński), Marcin Krzywicki (46' Piotr Ruszkul).

Żółte kartki: Siemaszko, Kieruzel, Iwanicki (Chojniczanka), Sielewski, Stępiński, Stefańczyk (Wisła).

Sędzia: Marcin Szczerbowicz.