Puchar Ligi Angielskiej: Skromna wygrana Chelsea, Liverpool znów awansował po mękach

Sporo bramek i emocji miało miejsce we wtorkowych spotkaniach 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Chelsea i Liverpool wywalczyły awans, choć zwłaszcza The Reds przeżywali niesamowite męki!

Szymon Mierzyński

W poprzedniej rundzie ekipa Brendana Rodgersa dopiero po długim konkursie rzutów karnych uporała się z Middlesbrough. Teraz miała wprawdzie silniejszego przeciwnika, ale znów szło jej jak po grudzie. Gdy w drugiej połowie prowadzenie dla Łabędzi uzyskał Marvin Emnes, zanosiło się nawet na sensację. Wreszcie jednak dobrze zaprezentował się Mario Balotelli, który pojawił się na boisku w końcówce i w 86. minucie wyrównał stan rywalizacji. W doliczonym czasie natomiast - po błędzie Gerharda Tremmela (Łukasz Fabiański siedział tym razem na ławce rezerwowych) - piłkę w siatce umieścił Dejan Lovren i The Reds nie musieli tracić kolejnych sił w dogrywce.

W takim samym stosunku, choć w dużo mniejszych nerwach triumfowała Chelsea. The Blues pokonali IV-ligowe Shrewsbury Town. Tuż po przerwie wynik otworzył Didier Drogba i ekipa Jose Mourinho nieco spoczęła na laurach. Efekt? W 77. minucie po błędzie Johna Obiego Mikela gola strzelił Andrew Mangan. Faworyt szybko się jednak otrząsnął i już chwilę później przeprowadził akcję, która dała mu zwycięstwo. Jermaine Grandison niefortunnie przeciął dośrodkowanie Williana i to jemu zapisano bramkę samobójczą.
W pozostałych pojedynkach też było bardzo ciekawie. Niespodziankę sprawiło AFC Bournemouth Artura Boruca (Polaka zabrakło w osiemnastce), które pokonało u siebie West Bromwich Albion 2:1. Poza domem triumfowały z kolei Sheffield United i Derby County, które wyeliminowały odpowiednio Milton Keynes Dons (pogromcę Manchesteru United) oraz Fulham Londyn.