359 dni i koniec! Korona wygrała na wyjeździe

Piłkarzom Korony w końcu udało się zwyciężyć na obcym stadionie. Pokonanie Ruchu Chorzów 1:0 na zakończenie 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy jest pierwszym takim triumfem tego zespołu od 359 dni.

Po tym jak 2 listopada 2013 roku złocisto-krwiści okazali się lepsi od Cracovii, wygrywając na stadionie przy Kałuży 2:1, kibice ze stolicy woj. świętokrzyskiego liczyli, że od tego momentu ich ulubieńcy dużo częściej będą wracać do Kielc z tarczą. Rzeczywistość znów jednak nie okazała się łaskawa dla drużyny ze Ściegiennego, która nie po raz pierwszy w swojej historii rozpoczęła niezwykle wstydliwą serię. Złożyło się na nią 7 remisów i aż 9 porażek. [ad=rectangle] Trwające blisko rok fatum udało się przerwać dopiero w 13. kolejce obecnego sezonu. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wygrali przy Cichej 1:0, a bramkę na wagę niezwykle ważnego kompletu punktów zdobył w 77. minucie Radek Dejmek, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Warto odnotować, że nie była to najdłuższa wyjazdowa niemoc kielczan. Ich niechlubny rekord wynosi 22 mecze. Tak wyglądała wyjazdowa seria Korony Kielce bez zwycięstwa: