Zobacz skrót i kontrowersje ze starcia pomiędzy Realem i Barcą (wideo)

Sobotnia konfrontacja rozpoczęła się fantastycznie dla FC Barcelony. Po pół godzinie na boisku istnieli już jednak głównie zawodnicy Realu Madryt. Zobacz skrót i kontrowersje z tego spotkania!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Już w 3. minucie na listę strzelców po asyście debiutującego Luisa Suareza wpisał się Neymar. Okazuje się, że FC Barcelona na Santiago Bernabeu nigdy nie trafiła do siatki szybciej, a podobnym osiągnięciem mogli poszczycić się jedynie Pascual w sezonie 1939/1940 oraz Bustillo (1969/1970).

Chwilę później w nieprawdopodobnej sytuacji dwukrotnie w poprzeczkę trafił Karim Benzema i dopiero po pół godzinie do wyrównania doprowadził lider strzelców - Cristiano Ronaldo, który z rzutu karnego przełamał fantastyczną passę Claudio Bravo. Po przerwie istnieli już tylko Królewscy, a potwierdzeniem były gole Pepe oraz Benzemy.

Nie zabrakło również kontrowersji. Już po kwadransie gry "żółtko" mieli Lionel Messi i Neymar, a do przerwy Barca w tym aspekcie prowadziła 4:0. W samej końcówce fatalnie zachował się z kolei Cristiano Ronaldo, który kopnął bez piłki Dani Alvesa. Kilka razy domagano się jedenastek, ale wydaje się, że sędzia słusznie zdecydował tylko na jeden rzut karny.

Real Madryt - FC Barcelona 3:1 (1:1)
0:1 - Neymar 4'
1:1 - Cristiano Ronaldo (k.) 35'
2:1 - Pepe 51'
3:1 - Benzema 61'

Żółte kartki: Carvajal, Ronaldo (Real) oraz Messi, Neymar, Pique, Iniesta (FC Barcelona).