Serie A: Roma nie pozbierała się po klęsce z Bayernem i straciła punkty

Wicelider Serie A nie zdołał pokonać Sampdorii Genua w wyjazdowym meczu 8. kolejki ligi włoskiej. Pierwsze zwycięstwo w sezonie ligowym odniosło US Sassuolo.

Konrad Kostorz
Rzymianie we wtorek doznali sromotnej klęski w pojedynku Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Niemcy zwyciężyli na Stadio Olimpico aż 7:1, obnażając wszystkie braki i niedociągnięcia drużyny Rudiego Garcii. Roma liczyła na szybkie odbudowanie się i pokonanie plasującej się na trzecim miejscu w tabeli i wciąż niepokonanej Sampdorii, ale podopieczni Sinisy Mihajlovicia również wysoko zawiesili poprzeczkę.W akcjach zespołu z Wiecznego Miasta brakowało tempa i elementu zaskoczenia. W efekcie Roma stworzyła na Stadio Luigi Ferraris niewiele dogodnych sytuacji strzeleckich. Przed przerwą tylko Gervinho ostemplował słupek bramki Sergio Romero, natomiast po zmianie stron w 82. minucie argentyński golkiper popisał się kapitalną interwencją po strzale głową Alessandro Florenziego.
Jeśli Juventus Turyn wygra w niedzielę pojedynek z US Palermo, ponownie będzie miał trzy punkty przewagi nad wiceliderem. Odnotujmy, że spotkanie w Genui w całości z ławki rezerwowych zobaczyli Paweł Wszołek i Łukasz Skorupski.

W meczu Empoli na murawie nie pojawił się tym razem Piotr Zieliński, a beniaminek wysoko przegrał z prowadzonym przez Zdenka Zemana Cagliari. Na ostatnim miejscu w tabeli wciąż plasuje się Parma, która doznała już siódmej porażki! Z drużyną Roberto Donadoniego pewnie wygrało Sassuolo, opuszczając strefę spadkową.