Ligue 1: Girondins Bordeaux bez szans w Paryżu

Nie było niespodzianki w meczu 11. kolejki Ligue 1 w którym Paris Saint-Germain pokonało Girondins Bordeaux 3:0 (1:0). Bramki dla gospodarzy strzelali Lucas (dwie) i Ezequiel Lavezzi.

Sebastian Najman
Przed pierwszym gwizdkiem pojedynek ten wzbudzał duże zainteresowanie. Na przeciw siebie stanęły bowiem druga i trzecia drużyna francuskiej ekstraklasy. Początkowe fragmenty nie dostarczyły jednak zbyt wielu emocji. Ciekawiej na boisku zaczęło być dopiero po 28. minucie, kiedy to z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Gregory van der Wiel. Gra w przewadze pozwoliła, skupionym wcześniej kurczowo na defensywie, przyjezdnym ruszyć do przodu. W 30. minucie Bordeaux mogło objąć nawet prowadzenie, ale ustawiony na piątym metrze przed bramką Salvatore Sirigu Diego Rolan, przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.
W 36. minucie siły na boisku znów były wyrównane. "Czerwień" za ostry faul obejrzał Andre Biyogo Poko. Warto zwrócić uwagę, że obie decyzje arbitra były jak najbardziej uzasadnione. Niespełna dwie minuty później bliski zdobycia bramki z rzutu wolnego był David Luiz, lecz piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na słupku. W 44. minucie znów bliżej gola byli gospodarze. Tym razem jednak na przeszkodzie stanęło nieporozumienie Silvy z Verrattim. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, arbiter podyktował rzut karny dla mistrzów Francji, za faul na Marco Verrattim. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Lucas.

Pięć minut po zmianie stron ten sam piłkarz znów stanął na jedenastym metrze, zdobywając po chwili swoją drugą bramkę. Zupełnie zaskoczeni, a z biegiem minut również zrezygnowani i nieporadni w ataku goście, nie potrafili przeciwstawić się całkowicie panującym nad boiskowymi wydarzeniami paryżanom. Podopieczni Laurenta Blanca  choć nie forsowali tempa, stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, ustanawiając wynik w 82. minucie. Dośrodkowanie na bliższy słupek wykorzystał wtedy Ezequiel Lavezzi.

Paris Saint-Germain - Girondins Bordeaux 3:0 (1:0)
1:0 - Lucas (k.) 45+3'
2:0 - Lucas (k.) 50'
3:0 - Ezequiel Lavezzi 82'

PSG: Salvatore Sirigu - Gregory van der Wiel, David Luiz, Thiago Silva, Maxwell - Marco Verratti (60' Yohan Cabaye), Thiago Motta, Blaise Matuidi, Lucas (66' Ezequiel Lavezzi) - Javier Pastore, Jean-Christophe Bahebeck (31' Serge Aurier).

Girondins Bordeaux: Cedric Carrasso - Julien Faubert, Cedric Yambere, Nicolas Pallois, Maxime Poundje - Andre Biyogo Poko, Gregory Sertic (78' Diego Contento), Jaroslav Plasil, Diego Rolan (57' Younes Kaabouni), Thomas Toure (58' Emiliano Sala) - Wahbi Khazri.

Żółte kartki: Thiago Motta, Salvatore Sirigu (PSG).

Czerwone kartki: Gregory van der Wiel /28' ostry faul/ (PSG) oraz Andre Biyogo Poko /36' ostry faul/ (Bordeaux).