Skuteczny Kwiek, a Błąd fantastyczny - relacja z meczu KGHM Zagłębie Lubin - Arka Gdynia

Zagłębie Lubin pewnie pokonało na własnym stadionie Arkę Gdynia. Ozdobą spotkania była bramka zdobyta przez Adriana Błąda w 59. minucie.

Michał Piegza
Początek meczu Zagłębia z Arką to spokojna gra obu drużyn. Wicelider I ligi wydawał być się pewny swego i szybko objął prowadzenie. Wprawdzie w 14. minucie w dobrej sytuacji niecelnie uderzył z pola karnego Łukasz Janoszka, ale sześć minut później skuteczniejszy był Aleksander Kwiek.Pomocnik Miedziowych zauważył, że źle ustawiony jest Łukasz Skowron i uderzył z ok. 25 metrów. Niezbyt mocno, ale precyzyjnie strzelona piłka wpadła do siatki. Osiem minut później było już 2:0. Kwiek otrzymał piłkę z drugiej linii i w sytuacji sam na sam podwyższył prowadzenie swojego zespołu.
Wygrywając dwoma golami lubinianie mogli kontrolować przebieg gry. Arka musiała zaatakować, dzięki czemu Zagłębie mogło wyprowadzać kontrataki.

W przerwie trener Arki Grzegorz Niciński przeprowadził dwie zmiany. Jego zespół zaczął grać szybciej, sporo ożywienia w szeregi gości wniósł Michał Szubert.

Wszelkie nadzieje gdynian na dobry wynik uleciały w 59. minucie. Wówczas z lewej strony pola karnego, w okolicach jego narożnika, znalazł się Adrian Błąd, który lewą nogą uderzył w samo okienko.

Kilka minut po stracie gola Arka mogła zdobyć honorowego gola. Jednak strzał Szuberta, po nodze jednego obrońców, minął bramkę Konrada Forenca.

W końcówce meczu goście starali się zmniejszyć rozmiary porażki, ale to kontry Zagłębia wyglądały groźniej. W 87. minucie Dorde Cotra podał do Michala Papadopulosa, a ten z strzałem z dwóch metrów pogrążył gdynian.

KGHM Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 4:0 (2:0)
1:0 - Kwiek 20'
2:0 - Kwiek 28'
3:0 - Błąd 59'
4:0 - Papadopulos 87'

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Dorde Cotra, Jarosław Kubicki, Lubomir Guldan, Sebastian Bonecki, Łukasz Janoszka (53' Paweł Oleksy), Łukasz Piątek, Aleksander Kwiek (80' Filip Jagiełło), Arkadiusz Woźniak, Michal Papadopulos, Adrian Błąd (69' Adrian Rakowski).

Arka Gdynia: Łukasz Skowron - Marcus Vinicius (46' Maciej Wardziński), Alan, Łukasz Kowalski (73' Aleksander Jagiełło), Paweł Wojowski, Bartosz Ława, Antoni Łukasiewicz (46' Michał Szubert), Michał Nalepa, Krzysztof Sobieraj, Glauber, Marcin Warcholak.

Żółte kartki: Papadopulos, Bonecki (Zagłębie).

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

Lider uratował punkt - relacja z meczu Wigry Suwałki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza