Kanonada przy Bukowej - relacja z meczu GKS Katowice - Dolcan Ząbki

Dolcan Ząbki z wysokiego "C" rozpoczął mecz przy Bukowej. Po szalonej pogoni w drugiej połowie GKS Katowice był bliski doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie gospodarzom zabrakło czasu.

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Mecz w Katowicach dla GieKSy rozpoczął się fatalnie. Po nieco ponad kwadransie gry śląska drużyna przegrywała bowiem już 0:3. Najpierw nie najlepiej zachował się wracający do składu gospodarzy Antonin Bucek, który nie utrzymał piłki po strzale rywala, co wykorzystał Kamil Mazek dobijając futbolówkę do pustej bramki.
Kilkadziesiąt sekund później Czech musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi. Tym razem Tomasz Chałas w polu karnym gospodarzy ograł obrońcę katowiczan i strzałem w długi róg skierował piłkę do siatki. Kiedy w 17. minucie kolejny raz piłkę przed siebie odbił Bucek, a gola zdobył Rafał Grzelak - wydawało się, że jest po meczu.

Po trzech potężnych ciosach piłkarze GKS-u długo nie umieli zebrać się do kupy. W grze drużyny Kazimierza Moskala dominowała niedokładność zarówno w destrukcji, jak i w grze pod bramką rywala.

Do roboty zawodnicy GieKSy wzięli się dopiero po przerwie, a sygnał do ataku dał im... Chałas, który był centymetry od zdobycia czwartej bramki dla gości z Ząbek. Po jego strzale piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce bramki katowiczan.

Chwilę później straty miejscowych do dwóch bramek zmniejszył Grzegorz Goncerz, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu w polu karnym Dolcanu. Najskuteczniejszy strzelec I ligi po raz drugi powinien trafić do siatki w 83. minucie gry, kiedy świetnym zagraniem obsłużył go Rafał Pietrzak, ale "Gonzo" zamiast do bramki trafił wprost w interweniującego Rafała Leszczyńskiego.

Goncerz i tak mecz kończył z dubletem na koncie, znów zachowując najwięcej trzeźwego umysłu w polu karnym gości, ale na doprowadzenie do wyrównania gospodarzom zabrakło już czasu.

GKS Katowice - Dolcan Ząbki 2:3 (0:3)
0:1 - Kamil Mazek 9'
0:2 - Tomasz Chałas 10'
0:3 - Rafał Grzelak 17'
1:3 - Grzegorz Goncerz 58'
2:3 - Grzegorz Goncerz 87'

GKS: Antonin Bucek - Rafał Pietrzak, Mateusz Kamiński, Kamil Cholerzyński (46' Piotr Ceglarz), Łukasz Pielorz, Sławomir Duda, Michał Nawrot, Krzysztof Wołkowicz (70' Dariusz Zapotoczny), Przemysław Pitry (59' Rafał Kujawa), Alan Czerwiński, Grzegorz Goncerz.

Dolcan: Rafał Leszczyński - Piotr Klepczarek, Mateusz Cichocki, Julien Tadrowski, Rafał Grzelak, Damian Jakubik, Adrian Łuszkiewicz, Szymon Matuszek, Kamil Mazek (81' Tomasz Prejs), Grzegorz Piesio, Tomasz Chałas (61' Paweł Tarnowski).

Żółte kartki: Kamil Cholerzyński, Krzysztof Wołkowicz, Alan Czerwiński, Rafał Pietrzak (GKS) oraz Grzegorz Piesio (Dolcan).