Ligue 1: Kamil Grosicki w podstawowym składzie Stade Rennes, pewna wygrana AS Monaco

Dziewięć goli padło w sześciu sobotnich spotkaniach 10. kolejki Ligue 1. Stade Rennes Kamila Grosickiego zaliczyło wyjazdowy remis, a Polak pojawił się w podstawowym składzie.

Szymon Mierzyński
"Grosik" spędził na murawie 71 minut, po czym został zmieniony przez Paula-Georgesa Ntepa. Jego drużyna zremisowała bezbramkowo z wyżej notowanym FC Metz.Z roli faworyta wywiązało się AS Monaco. W starciu z Evian Thonon Gaillard wicemistrz Francji prowadził już w 2. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Joao Moutinho. W drugiej połowie zwycięstwo przypieczętował Yannick Ferreira-Carrasco.
Do sensacji doszło na Stade Pierre Mauroy, gdzie OSC Lille uległo EA Guingamp 1:2. Goście prowadzili już różnicą dwóch goli, a trafienie Rio Mavuby dla miejscowych okazało się tylko honorowym. Zespół Jocelyna Gourvenneca zainkasował bardzo ważny komplet oczek, jednak wciąż plasuje się w strefie spadkowej.

W pozostałych sobotnich potyczkach wyjazdowe zwycięstwa odniosły AS Saint-Etienne oraz SC Bastia, natomiast FC Nantes zremisowało ze Stade Reims.