Towarzysko: Radamel Falcao kluczem do wygranej, Amerykanie pożegnali legendę i rekordzistę

Radamel Falcao zdobył pierwszego gola dla reprezentacji Kolumbii od listopada ubiegłego roku. Chilijczycy w dużej mierze dzięki Eduardo Vargasowi wysoko pokonali Peru.

Konrad Kostorz

W listopadzie 2013 roku Radamel Falcao zdobył jednego z goli dla Kolumbii w towarzyskim pojedynku z Belgią (2:0). Później doznał ciężkiej kontuzji i do gry w drużynie narodowej powrócił dopiero we wrześniu (13 minut w pojedynku z Brazylią).

Przeciwko Salwadorowi "El Tigre" znów okazał się kluczowym podopiecznym Jose Pekermana. Już w 8. minucie pięknym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Santiago Ariasa, a po przerwie miał ogromny udział w dwóch kolejnych bramkach. Po jego akcjach i niepewnych interwencjach defensywy formalności pozostało dopełniać Carlosowi Bacce.

W spotkaniu drużyn narodowych ze strefy CONMEBOL Chile, które z dobrej strony zaprezentowało się na mundialu, nie dało żadnych szans Peruwiańczykom. Dwukrotnie drogę do bramki znalazł Eduardo Vargas z Queens Park Rangers, a przy jednym z trafień asystował mu Alexis Sanchez.

Amerykanie w East Hartford w stanie Connecticut pożegnali Landona Donovana, który w narodowych barwach wystąpił po raz 157. Więcej meczów od niego ma jedynie Cobi Jones, za to 32-letni zawodnik Los Angeles Galaxy, który w ostatnim występie w kadrze rozegrał 41 minut i oddał strzał w słupek, jest rekordzistą w liczbie zdobytych goli - z 57 trafieniami na koncie wyraźnie wyprzedza Clinta Dempseya.

Zespół Juergena Klinsmanna stracił prowadzenie w końcówce spotkania po kapitalnym strzale Ennera Valencii z dystansu. Snajper West Ham United zupełnie zmylił Brada Guzana.