Ligue 1: Remis w hicie, PSG wciąż zawodzi

Paris Saint-Germain miało dużą szansę na zwycięstwo z AS Monaco, ale dało sobie wbić gola w doliczonym czasie i znów straciło punkty. Hit Ligue 1 na remis!

Szymon Mierzyński
W pierwszej połowie pojedynek miał dość wyrównany przebieg i mógł się podobać. Już w 7. minucie dobrą okazję na gola miał Marco Verratti, ale z 13 metrów uderzył nad poprzeczką. Wicemistrz Francji najgroźniej odpowiedział tuż przed przerwą, gdy po strzale Yannicka Ferreiry-Carrasco Salvatore Sirigu zdołał musnąć futbolówkę, a ta zatrzymała się na poprzeczce.Po zmianie stron fenomenalnej okazji nie wykorzystał Layvin Kurzawa, który zamknął wprawdzie akcję oskrzydlającą, ale uderzył źle, w efekcie Gregory van der Wiel w ostatniej chwili wrócił do pustej bramki i wybił piłkę.
W 71. minucie wreszcie doczekaliśmy się gola. Zdobył go Lucas, który tylko dopełnił formalności po idealnym podaniu Jeana-Christophe'a Bahebecka. Paryżanie mieli zatem w garści korzystny rezultat, jednak w końcówce nie próbowali dobić rywala, zamiast tego skupili się na obronie wyniku i za ten minimalizm zostali srogo ukarani. W 91. minucie Anthony Martial odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i mimo że uderzył nie do końca czysto, umieścił futbolówkę w siatce.

PSG zaliczyło w niedzielę szósty remis w dziewiątym meczu i choć wciąż jest niepokonane, to 15-punktowy dorobek nikogo w szeregach mistrza Francji nie satysfakcjonuje. Monaco z kolei ma na koncie 11 oczek i zajmuje 13. lokatę.

W innym hicie Olympique Lyon wygrał u siebie z OSC Lille aż 3:0, a hat-trickiem popisał się Alexandre Lacazette. Zwycięstwa zanotowały również FC Nantes oraz Toulouse FC Dominika Furmana. Polaka zabrakło jednak w kadrze meczowej.

Paris Saint-Germain - AS Monaco 1:1 (0:0)
1:0 - Lucas 71'
1:1 - Anthony Martial 90+1'

Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu - Zoumana Camara, Maxwell, Gregory van der Wiel, David Luiz, Lucas, Thiago Motta, Blaise Matuidi, Marco Verratti (46' Jean-Christophe Bahebeck), Javier Pastore (76' Yohan Cabaye), Edinson Cavani.

AS Monaco: Danijel Subasić - Tavares Fabinho, Layvin Kurzawa, Ricardo Carvalho, Andrea Raggi, Nabil Dirar (65' Mota Bernardo Silva), Joao Moutinho, Tiemoue Bakayoko (85' Valere Germain), Yannick Ferreira-Carrasco, Geoffrey Kondogbia, Lucas Ocampos (75' Anthony Martial).

Żółte kartki: Marco Verratti, Blaise Matuidi, Lucas (PSG) oraz Yannick Ferreira-Carrasco, Joao Moutinho (Monaco).

Sędzia: Benoit Bastien.

AS Saint-Etienne - Toulouse FC 0:1 (0:1)