Premier League: Chelsea nadal zwycięska

Chelsea w derbach Londynu wygrała z Arsenalem 2:0 i ma pięć punktów przewagi nad drugim Manchesterem City. Dziewiątą bramkę w sezonie zdobył Diego Costa.

Bartosz Zimkowski

Chelsea i Arsenal to były do tej kolejki jedyne drużyny, które nie przegrały w tym sezonie w Premier League. The Blues po siedmiu meczach mieli na koncie aż sześć zwycięstw i byli faworytem spotkania.

Pierwsze dwie akcje należały do gości, jednak nie padła z nich bramka. W 10. minucie Alexis Sanchez przypadkowo wpadł w Thibauta Courtoisa przy próbie dojścia do piłki. Bramkarz Chelsea upadł na murawie i chwilę był opatrywany. Zdołał wrócić do gry, lecz tylko na kwadrans. Zastąpił go Petr Cech.

Trzy minuty po tej zmianie Eden Hazard minął w polu karnym Laurenta Koscielnego, jednak został przez niego podcięty i sędzia wskazał na "wapno". Sam poszkodowany podszedł do "jedenastki", zmylił Wojciecha Szczęsnego i zdobył gola.
Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Kilka minut po zmianie stron minimalnie niecelny strzał z 18 metrów oddał Santi Cazorla. Arsenal nie grał źle i cały czas miał nadzieję na zdobycie wyrównującego gola.

Kolejne fragmenty gry nie były ciekawe. Chelsea nie śpieszyła się i nie kreowała sytuacji, po których musiałby interweniować Szczęsny. Kanonierzy natomiast mieli problem ze sforsowaniem defensywy rywali.

12 minut przed końcem meczu Chelsea postawiła kropkę nad "i". Cesc Fabregas idealnie podał do Diego Costy, który mając przed sobą Szczęsnego ze stoickim spokojem przelobował go. Wynik spotkania nie zmienił się i Chelsea wygrała 2:0. Znów ma pięć punktów przewagi nad drugim Manchesterem City.

Chelsea - Arsenal 2:0 (1:0)
1:0 - Hazard (k.) 27'
2:0 - Costa 78'

Chelsea: Thibaut Courtois (24' Petr Cech) - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta, Nemanja Matić, Cesc Fabregas, Andre Schuerrle (70' John Obi Mikel), Oscar (87' Willian), Eden Hazard, Diego Costa.

Arsenal: Wojciech Szczęsny - Calum Chambers, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Kieran Gibbs, Jack Wilshere (82' Tomas Rosicky), Mathieu Flamini, Alexis Sanchez (79' Lukas Podolski), Mesut Oezil, Santi Cazorla (69' Alex Oxlade-Chamberlain), Danny Welbeck.

Żółte kartki: Cahill, Ivanovic, Schuerrle, Oscar (Chelsea) oraz Welbeck, Koscielny, Chambers (Arsenal).

Sędzia:  Martin Atkinson.

***

W drugim równolegle rozgrywanym spotkaniu Tottenham Hotspur skromnie, bo 1:0, ograł Southampton. Dla Mauricio Pochettino był to sentymentalny pojedynek, ponieważ jeszcze w zeszłym sezonie pracował w Świętych. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Christian Eriksen.

Tottenham - Southampton 1:0 (1:0)
1:0 - Eriksen 40'

W ostatnim niedzielnym meczu West Ham United wygrał w derbach Londynu z beniaminkiem Queens Park Rangers 2:0. Dzięki temu Młoty awansowały aż na siódme miejsce, przed Arsenal czy Liverpool FC. QPR nadal jest ostatnie.

West Ham United - Queens Park Rangers 2:0 (1:0)
1:0 - Onuoha (sam.) 5'
2:0 - Sakho 59'