Serie A: Przełamanie Milanu po pięknych golach, trzecie zwycięstwo Rossonerich

AC Milan przerwał niekorzystną passę w Serie A, pokonując w 7. kolejce Chievo Werona. Bramki zdobyte przez ekipę Filippo Inzaghiego były przedniej urody.

Konrad Kostorz

Milan rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw, ale później uległ Juventusowi (0:1) oraz zaledwie podzielił się punktami z beniaminkami: 2:2 z Empoli i 1:1 z Ceseną. Przełamanie nastąpiło w sobotni wieczór na San Siro w konfrontacji z Chievo.

W pierwszej połowie Rossoneri bili głową w mur i nie potrafili wykorzystać dogodnych okazji bramkowych. Dopiero w 55. minucie wynik otworzył Sulley Muntari, który oddał kapitalny strzał z woleja sprzed pola karnego i posłał piłkę w okienko bramki klubu z Werony!
Pięknego gola strzelił również Keisuke Honda. Japończyk w 78. minucie perfekcyjnie technicznie przymierzył z rzutu wolnego, pokonując rozpaczliwie interweniującego golkipera Chievo. Wcześniej pudłowali Fernando Torres oraz Jeremy Menez, z kolei w końcówce zimnej krwi zabrakło Giacomo Bonaventurze.

Milan awansował na 4. miejsce w tabeli, z kolei na 6. pozycji plasuje się Hellas. Drugi zespół z miasta Romea i Julii okazał się lepszy od Cagliari po golu strzelonym w 89. minucie. Jego autorem okazał się Grek znany z gry w AS Romie, Panagiotis Tachtsidis.