Robert Lewandowski się odblokował! Już dwa gole Polaka dla Bayernu w meczu ligowym

W pierwszej połowie spotkania z Hannoverem 96 Robert Lewandowski zdobył aż dwa gole. To dobry prognostyk przed nadchodzącym pojedynkiem reprezentacji Polski z Niemcami w eliminacjach Euro 2016.

Konrad Kostorz
W dziesięciu wcześniejszych występach w Bayernie Monachium Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców ledwie dwukrotnie. Miało to miejsce w pojedynkach z Schalke (1:1) oraz SC Paderborn (4:0). Polak odblokował się w sobotę w meczu przeciwko Hannoverowi 96 tuż po tym, jak w niemieckich mediach pojawiły się opinie, iż 26-latek nie spełnia oczekiwań w nowym klubie.
Już w 6. minucie "Lewy" świetnie urwał się obrońcom, idealnie przyjął piłkę zagraną przez Rafinhę i z zimną krwią pokonał Rona-Roberta Zielera. Drugą bramkę polski snajper również zdobył wykorzystując sytuację sam na sam z golkiperem. Tym razem w roli asystenta wystąpił Xherdan Shaqiri, który popisał się precyzyjnym przerzutem, a Lewandowski okazał się sprytniejszy od Zielera.

Bawarczycy po pierwszej połowie meczu 7. kolejki Bundesligi prowadzą z Die Roten 3:0. Oprócz Lewandowskiego do bramki gości drogę znalazł jeszcze Arjen Robben.

Bayern Monachium - Hannover 96 (3:0)
1:0 - Lewandowski 6'
2:0 - Robben 13'
3:0 - Lewandowski 38'

Pep Guardiola zapowiada: Robert Lewandowski już wkrótce będzie strzelał mnóstwo goli