Puchar Rumunii: Dublet Kamila Bilińskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

[tag=5257]Kamil Biliński[/tag] z Dinama Bukareszt zdobył dwa gole w meczu 1/16 finału Pucharu Rumunii z II-ligową Fortuną Poiana Campina (5:2). Oba trafienia Polak zaliczył w dogrywce.

Do 62. minuty zespół Bilińskiego przegrywał z niżej notowanym rywalem 0:1, by wyjść na prowadzenie 2:1 i stracić je 71. minucie. Przez to potrzebna była dogrywkę, w której błysnął Biliński, zdobywając bramki w 91. i 96. minucie, a jego drużyna ostatecznie zwyciężyła 5:2. [ad=rectangle] "Bila" ma na koncie już siedem trafień w bieżącym sezonie: dwa w Pucharze Rumunii, jedno w Pucharze Ligi i cztery w ekstraklasie.

Fortuna Poiana Campina - Dinamo Bukareszt 2:5 (0:0) 1:0 - Cioinac 51 1:1 - Rotariu 62' 1:2 - Rotariu 63' 2:2 - Munteanu 71' 2:3 - Biliński 91' 2:4 - Biliński 93' 2:5 - Rotariu 111'