Włochy: Pół godziny Wolskiego, "czerwień" Lewandowskiego, Chrapek poza kadrą meczową

Mateusz Lewandowski nie dokończył meczu 5. kolejki Serie B. Goryczy porażki zaznał Rafał Wolski, natomiast swój pojedynek zremisowała ekipa Thiago Rangela Cionka.

Konrad Kostorz

Pozyskany latem przez Virtus Entella Mateusz Lewandowski wziął udział w dwóch spośród pierwszych czterech spotkań swojej drużyny w Serie B. Łącznie przebywał na boisku przez 122 minuty.

W potyczce z Trapani Calcio trener wystawił lewego obrońcę w podstawowym składzie, a ten po otrzymaniu żółtych kartek w 50. i 68. minucie musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Zespół byłego zawodnika Pogoni Szczecin po golu straconym w końcówce zremisował na wyjeździe 2:2.
Rafał Wolski ponownie nie załapał się do wyjściowej jedenastce FC Bari. Młodzieżowy reprezentant Polski został wpuszczony na boisko w 59. minucie meczu z Vicenza Calcio przy bezbramkowym remisie. Ostatecznie ekipa z południa Włoch przegrała 0:1, doznając drugiej porażki w sezonie. Thiago Rangel Cionek wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w konfrontacji Modeny z Perugią. Kibice nie zobaczyli żadnego gola.

Michał Chrapek był awizowany do gry w spotkaniu Catanii Calcio z FC Crotone (1:1), jednak ostatecznie znalazł się poza kadrą meczową. Wcześniej były pomocnik krakowskiej Wisły zagrał w trzech pojedynkach klubu z Sycylii. W spotkaniu Pescary Calcio z Latiną nie wystąpił natomiast Bartosz Salamon, który w trzeciej kolejce został ukarany czerwoną kartką.

Włochy: Rafał Wolski i Piotr Zieliński z deszczu pod rynnę? Po zmianie barw wciąż są rezerwowymi