Premier League: Wielki Angel di Maria poprowadził Manchester United do pierwszego zwycięstwa

Gol, asysta i wspaniałe akcje to dorobek Angela di Marii w niedzielnym meczu Premier League. Louis Van Gaal wygrał swoje pierwsze spotkanie w roli menedżera Manchesteru United.

Bartosz Zimkowski

Louis van Gaal nieco zaskoczył doborem składu. Poza zmianą ustawienia z 3-5-2 na 4-4-2 to tylko na ławce rezerwowych usiadł Radamel Falcao. Kolumbijczyk na debiut musiał czekać do drugiej połowy.

Gospodarze do pojedynku z QPR podchodzili bez zwycięstwa na koncie. Na dodatek przegrali w Pucharze Ligi, więc ewentualna wygrana byłaby pierwsza w nowym sezonie.
Od pierwszych minut Czerwone Diabły przeważały na murawie, lecz nie tworzyły sobie okazji strzeleckich. Aktywny był Angel di Maria, który co chwilę szarpał po skrzydle. I to właśnie Argentyńczyk otworzył wynik meczu. Po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego żaden gracz nie dotknął piłki i ta wpadła do siatki Roberta Greena.

Bramka ta dodała sporo pewności siebie Man Utd i już 12 minut później prowadzili 2:0. Szybką akcję lewą flanką przeprowadził di Maria. Zagrał do Wayne'a Rooneya, lecz jego strzał został zablokowany. Anglik dopadł ponownie do futbolówki i oddał ją do niepilnowanego Andera Herrery. Hiszpan precyzyjnym uderzeniem uzyskał swojego pierwszego gola w nowych barwach.

Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli wynik spotkania. Tym razem Herrera dograł do Rooneya, a ten uderzeniem w krótki róg zaskoczył Greena.

Po zmianie stron nadal na boisku królowali podopieczni van Gaala. Potrzebowali 13 minut, aby zdobyć kolejną bramkę. Di Maria dograł futbolówkę w pole karne do niepilnowanego Juana Maty, który ze stoickim spokojem umieścił ją w siatce QPR.

Kilka minut później przy linii bocznej pojawił się Falcao. Kolumbijczyk zastąpił Matę i otrzymał od holenderskiego trenera 23 minuty w swoim debiucie. Mógł nawet zdobyć bramkę, jednak przy dobitce strzału Blinda lepszy okazał się bramkarz.

Czerwone Diabły wygrały 4:0 i awansowały na dziewiąte miejsce. To pierwsze zwycięstwo van Gaala.

Manchester United - Queens Park Rangers 4:0 (3:0)
1:0 - di Maria 24'
2:0 - Herrera 36'
3:0 - Rooney 44'
4:0 - Mata 58'

Man Utd: David de Gea - Rafael (67' Antonio Valencia), Johnny Evans, Marcos Rojo, Tyler Blackett, Daley Blind, Ander Herrera, Juan Mata (67' Radamel Falcao), Angel di Maria (82' Adnan Januzaj), Wayne Rooney, Robin van Persie.

QPR: Robert Green - Mauricio Isla, Rio Ferdinand, Steven Caulker, Clint Hill (46' Armand Traore), Niko Kranjcar, Sandro (73' Karl Henry), Leroy Fer, Junior Hoilett, Charlie Austin (59' Eduardo Vargas), Matt Phillips.

Żółte kartki: van Persie (Man Utd).