Jak w Stali trwoga, to do... Michała Czarnego

Michał Czarny uratował II-ligowej Stali Stalowa Wola punkt w derbowym spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg. Ten stoper jest specjalistą od goli w ostatnich minutach meczów.

Artur Długosz
Stal Stalowa Wola w derbowym spotkaniu zremisowała 1:1 z Siarką Tarnobrzeg. Zielono-czarni punkt zdobyli dzięki bramce Michała Czarnego w samej końcówce potyczki. - Czy uratowałem remis? W pierwszej połowie za łatwo straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Później za wszelką cenę dążyliśmy do tego, żeby tego gola strzelić. Znalazłem się w polu karnym i udało się wpisać na listę strzelców - mówił po meczu zadowolony obrońca.
- Przegrywaliśmy, goniliśmy wynik. Chcieliśmy strzelić bramkę i to się udało - dodał piłkarz, który w poprzednim sezonie już kilka razy wpisał się na listę strzelców w końcówkach potyczek. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia gola stracili w pierwszej połowie. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry bramkę dla Siarki strzelił Michał Paluch. - To był niepotrzebny faul. To jest boisko, są emocje. Chciałem tę piłkę odebrać, nie udało się. Mały kontakt był, piłkarz Siarki to wykorzystał, przewrócił się. Przy dośrodkowaniu do końca nie pokryliśmy i straciliśmy bramkę - wyjaśniał Czarny, stoper Stalówki.

Derbowe spotkanie przyciągnęło na stadion w Tarnobrzegu wielu kibiców. Emocji w potyczce Stali z Siarką po raz kolejny nie zabrakło. - Wiadomo, to są derby. Na trybunach było gorąco. Oni chcieli, my chcieliśmy. Uważam, że remis jest sprawiedliwy. Lubię jak są derby, jak jest gorąco na trybunach. To dodaje dodatkowej motywacji - zaznaczył stoper zespołu ze Stalowej Woli.

Teraz przed Stalówką wyjazdowy pojedynek z Energetykiem ROW Rybnik. - To jest solidna drużyna, która jest bardzo mocna przy stałych fragmentach gry - podsumował Michał Czarny.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Stalowa Wola zdoła utrzymać się w II lidze?