Szatańska sztuczka Zagłębia - relacja z meczu Błękitni Stargard Szczeciński - Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec przełamało się po ostatnich niepowodzeniach. Pokonali Błękitnych Stargard Szczeciński po golu Tomasza Szatana na samym początku drugiej połowy.

Niedawny lider II ligi - Błękitni wrócili do Stargardu po zimnym prysznicu w Kluczborku, gdzie ponieśli porażkę 0:5. Podjęli Zagłębie Sosnowiec, które wygrało tylko raz i to na inaugurację sezonu ze Stalą Mielec. Po ostatnich niepowodzeniach trenerzy Krzysztof Kapuściński oraz Mirosław Smyła zamieszali w jedenastkach, a szczególnie w przednich formacjach. Na ławce Błękitnych zasiadł super-strzelec z poprzedniego sezonu - Michał Magnuski.
Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gospodarzy. Stuprocentowe szanse na uzyskanie prowadzenia zmarnowali Robert Gajda i Piotr Wojtasiak. Ten pierwszy w 7. minucie źle złożył się do strzału głową po dośrodkowaniu Ariela Wawszczyka, który podłączył się do akcji na lewym skrzydle. Wojtasiak został zatrzymany w sytuacji sam na sam przez Mateusza Matrackiego  po przytomnym zgraniu Wojciecha Fadeckiego w 28. minucie.

Silne, choć niecelne uderzenia oddali również Bartosz Flis oraz Sebastian Murawski, jednak Zagłębie Sosnowiec zachowywało czyste konto. Przyjezdni nie potrafili zrewanżować się Błękitnym równie składnymi i groźnymi akcjami. Stać ich było wyłącznie na indywidualne zrywy szybkich Jakuba Araka i Mateusza Września, a najjaśniejszym punktem całego zespołu był przed przerwą defensywny pomocnik - Łukasz Matusiak.

Druga połowa rozpoczęła się sensacyjnie! Pisząc kolokwialnie: Błękitni zostali w szatni, a Zagłębie skorzystało z ich "nieobecności". W 47. minucie Tomasz Szatan zamknął dośrodkowanie Dawida Ryndaka i dosłownie wepchnął futbolówkę do siatki. Goście fetowali prowadzenie w komplecie i mogli od tego momentu kontrolować wydarzenia na boisku.

Przed dłuższy czas czynili to skutecznie. Błękitni Stargard Szczeciński obudzili się do ataku po kwadransie, a strzały ostrzegawcze z dystansu oddali Filipowicz oraz Kosakiewicz. Oba wylądowały w rękawicach Matrackiego. W 62. minucie Kapuściński wprowadził na boisko Michała Magnuskiego za doświadczonego Roberta Gajdę. Następne groźne zagranie w pole karne sosnowiczan wyekspediował Marcin Sierczyński, a... minuty upływały.

Im bliżej było końca meczu, tym bardziej nerwowe były ataki Błękitnych. Dość spokojnie rozbijała je defensywa z Sosnowca kierowana przez walecznego Matusiaka. Jeszcze w 82. minucie Magnuski nieznacznie spudłował z dystansu, a następnie Kosakiewicz zachował się beznadziejnie w sytuacji sam na sam. To wszystko na co było stać gospodarzy. Za mało, by zapunktować. W końcówce zostali dodatkowo ukarani czerwoną kartką, a drugiego gola mógł im zaaplikować Ryndak z podania Zalewskiego. Skończyło się 0:1 i Zagłębie mogło cieszyć się z przełamania po ostatnich niepowodzeniach.

Błękitni Stargard Szczeciński - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)
0:1 - Tomasz Szatan 47'

Błękitni: Ufnal - Flis (56' Kosakiewicz), Murawski, Wojtasiak, Wawszczyk, Liśkiewicz, Fadecki (46' Więcek), Gutowski, Baranowski, Gajda (62' Magnuski), Filipowicz (70' Fijałkowski).

Zagłębie: Matracki - Sierczyński, Kursa, Markowski, Jarczyk, Wrzesień (67' Tylec), Matusiak, Dudek (77' Zalewski), Szatan, Arak (67' Giel), Ryndak.

Żółte kartki: Murawski (Błękitni) oraz Ryndak, Sierczyński (Zagłębie).

Czerwona kartka: Liśkiewicz (Błękitni) /90+1 za faul/

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!