San Lorenzo triumfatorem Copa Libertadores

San Lorenzo Buenos Aires, którego zagorzałym kibicem jest papież Franciszek, został triumfatorem Copa Libertadores 2014. W finałowym dwumeczu Argentyńczycy pokonali Nacional Asuncion z Paragwaju.

Maciej Kmita
Po remisie 1:1 w pierwszym, rozegranym w Paragwaju spotkaniu, w rewanżowym meczu San Lorenzo pokonał Nacional Asunción przed własną publicznością 1:0 i po raz pierwszy w swojej 106-letniej historii sięgnął po Copa Libertadores. Bramkę na wagę triumfu w 35. minucie gry z rzutu karnego zdobył Nestor Ortigoza.
Po pięciu latach przerwy najbardziej prestiżowe piłkarskie trofeum w Ameryce Południowej wróciło do Argentyny. Od 2009 roku sięgały po nie kluby brazylijskie: Internacional, Santos, Corinthians oraz Atletico Mineiro.

Dla 15-krotnych mistrzów Argentyny to największy sukces w historii. W grudniu 2014 roku klub Papieża Franciszka będzie reprezentował Amerykę Południową na Klubowych Mistrzostwach Świata.

Zawodnikiem San Lorenzo jest posiadający polskie pochodzenie Enzo Kalinski, o którego grę w reprezentacji Polski PZPN starał się w latach 2011-2012.

San Lorenzo Buenos Aires - Nacional Asunción 1:0 (1:0)
1:0 - Ortigoza (k.) 36'

Pierwszy mecz: 1:1. Triumf: San Lorenzo.