Siarka znów zwycięża - relacja z meczu Nadwiślan Góra - Siarka Tarnobrzeg

Siarka Tarnobrzeg wygrała na własnym stadionie z Nadwiślanem Góra 1:0 po bramce Marcina Truszkowskiego. Gospodarzem tej potyczki był jednak beniaminek.

Kamil Górniak

Pierwsza połowa sobotniego spotkania w Tarnobrzegu była bardzo słaba. Przede wszystkim brakowało klarownych okazji na gola. Zawodnikom obu ekip na pewno przeszkadzała aura. W Tarnobrzegu było bardzo gorąco i duszno. Gospodarze meczu, którym był Nadwiślan właściwie do przerwy nie stworzyli sobie ani jednej akcji, która byłaby warta odnotowania. Siarka, która występowała w tym spotkaniu w charakterze gości miała dwie w miarę przyzwoite okazje. W 31. minucie Marcin Figiel uderzył z dystansu, ale pomylił się o jakiś metr. Z kolei w 37. minucie Dariusz Frankiewicz spróbował szczęścia z rzutu wolnego, ale piłka po strzele z 22. metrów wpadła wprost w ręce Patryka Królczyka.

Wydawało się, że pierwsza część zawodów zakończy się bez goli, ale w 41. minucie fatalnie zachował się bramkarz Nadwiślan, który źle wybił piłkę spod własnej bramki. Ta trafiła pod nogi Marcina Truszkowskiego, który przelobowal Królczyka. Chwilę później napastnik Siarki został w ostatniej chwili przyblokowany przez obrońców Nadwiślan.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze. W 49. minucie niecelnie uderzył Tomasz Matysek, a chwilę później Tomasz Boczek. Nadwiślan atakował, ale brakowało precyzji tak jak w przypadku uderzenia Piotra Komana w 57. minucie. Beniaminek z Góry nie rezygnował i co jakiś czas groźnie atakował. Niestety dla ekipy Nadwiślana piłka nie potrafiła znaleźć drogi do siatki.

Siarka dobrze się broniła i nie pozwalała rywalom na stwarzanie jeszcze groźniejszych akcji. Sama w 80. minucie mogła podwyższyć wynik, ale piłkę na linii bramkowej złapał bramkarz gospodarzy. W 89. minucie po wrzutce Daniela Koczona z piłką w polu karnym minęli się Mirosław Baran i Robert Tunkiewicz.

Nadwiślan Góra - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:1)
0:1 - Truszkowski 41'

Nadwiślan Góra: Królczyk - Balul, Jurek, Furczyk, Kaszok, Koman, Łączek, Małkowski (79' Svarups), Matysek (62' Setlak), Boczek, Zaniewski (46' Setla).

Siarka Tarnobrzeg: Pogorzelec - Stępień, Nadolski, Baran, Persona, Frankiewicz, Stefanik, Koczon (90'+4 Waleńcik), Figiel (69' Tunkiewicz), Więcek (64' Paluch), Truszkowski (78' Bochenek).

Żółte kartki: Łączek, Setla, Koman (Nadwiślan) oraz Więcek, Tunkiewicz (Siarka).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!