Znakomity start beniaminka - relacja z meczu Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice

Przygoda z I ligą rozpoczęła się dla beniaminka z Siedlec wręcz wzorowo. Podopieczni Daniela Purzyckiego po bardzo dobrej drugiej połowie pokonali Chojniczankę Chojnice.

Jakub Artych
W niedzielnym spotkaniu w zespole z Mazowsza nie mógł zagrać pauzujący za kartki Daniel Dybiec oraz kontuzjowany Hubert Tomalski. Drużyna trenera Mariusza Pawlaka natomiast stawiła się do Siedlec w najsilniejszym składzie.
Początek spotkania należał do gości z Chojnic, u których widoczna była większa kultura gry. Przyjezdni próbowali dłużej utrzymać się przy piłce, wykorzystując swoich szybkich skrzydłowych: Marka Gancarczyka oraz Przemysława Pietruszkę. Optyczna przewaga graczy Chojniczanki nie miała jednak przełożenia na stwarzane przez nich sytuację podbramkowe. Najbliżej strzelenia bramki w pierwszej połowie był Cezary Demianiuk, który z kilku metrów trafił wprost w bramkarza rywali. Gdy wydawało się, iż oba zespoły przy remisowym wyniku udadzą się do szatni, bardzo dobrą piłkę z rzutu różnego dograł Jarosław Ratajczak. Najwyżej w polu karnym wyskoczył rosły Tomasz Lewandowski, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce Michała Dumieńskiego.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, który podbudowani golem w końcówce pierwszej odsłony, chcieli pójść za ciosem. Losy spotkania rozstrzygnęły między 67 a 72 minutą. W tym okresie pomocnik Krystian Wójcik zdobył dwie fantastyczne bramki z dystansu, przy których bramkarz Chojniczanki nie miał kompletnie nic do powiedzenia. Podopieczni Mariusza Pawlaka próbowali jeszcze odrobić straty, wynikiem czego była bramka Andrzeja Rybskiego, który przytomnie zachował się w polu karnym. Przewaga gospodarzy okazała się jednak zbyt duża, a w końcówce pojedynku, czwartą bramkę dla Pogoni zdobył z kontrataku Daniel Ciechański.

Niedzielny pojedynek w Siedlcach był ostatnim w barwach Pogoni dla Roberta Kwiatkowskiego. Wychowanek ekipy z Mazowsza w klubie występował przez kilkanaście lat. W tym czasie obrońca awansował z Pogonią z piątej do pierwszej ligi.

Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice 4:1 (1:0)
1:0 - Tomasz Lewandowski 45+1'
2:0 - Krystian Wójcik 67'
3:0 - Krystian Wójcik 72'
3:1 - Andrzej Rybski 80'
4:1 - Daniel Ciechański 90+3'

Pogoń: Kozaczyński - Kosiorowski, Lewandowski, Grudniewski, Ratajczak, Ogrodnik, Rodak, K. Wójcik (84' Olczak), Draźba (76' Ciechański), Demianiuk, Tataj (81' Kwiatkowski).

Chojniczanka: Dumieński - Lisowski (60' Siemaszko), Jankowski, Kieruzel, Pietruszka, Iwanicki, Feciuch, Białożyt (46' Leśniewski), Gancarczyk (70' Radler), Rybski, Mikołajczak.

Żółte kartki: Rodak, Tataj (Pogoń) oraz Jankowski (Chojniczanka).

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).