Grad bramek w Bytowie - relacja z meczu Bytovia Bytów - Wisła Płock

Bytovia Bytów po emocjonującym meczu z Wisłą Płock zdobyła trzy punkty. Beniaminek dwukrotnie musiał odrabiać straty, aż ostatecznie sam wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał.

Bartosz Wiśniewski
Pierwsze kilka minut padły łupem gospodarzy, którzy jednak nie wykorzystali żadnej sytuacji. Wówczas do głosu doszła Wisła Płock. Goście skonstruowali kilka akcji, a w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Dobrze uruchomiony został Hiszpański, który świetnym podaniem obsłużył Janusa, a ten wpakował piłkę do bramki.
Kilka chwil później trudną decyzję musiał podjąć arbiter tego spotkania. W polu karnym Bytovii piłkę ręką dotknął jeden z obrońców, ale sędzia ostatecznie kazał kontynuować grę. Szybko na tę akcję odpowiedzieli gospodarze, lecz w ostatniej chwili strzał Surdykowskiego zablokował Kostrzewa.

Były zawodnik Lechii Gdańsk był bezradny w 34. minucie, kiedy na akcję indywidualną zdecydował się ponownie Janusz Surdykowski. Tym razem strzał z 14 metra zatrzepotał w bramce strzeżonej przez Kiełpina. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił.

W 57. minucie znów na prowadzenie wyszli gracze Wisły Płock. Tym razem Wojciech Zyska prostopadłym podaniem obsłużył Burkhardta, a ten podcinką pokonał golkipera gospodarzy. 180 sekund późnej było już jednak 2:2. Po rzucie rożnym piłka padła łupek Krzysztofa Bąka, który doprowadził do wyrównania. Bytovia Bytów trzeciego gola strzeliła po kolejnym kornerze - do piłki wówczas najwyższej wyskoczył Robert Hirsz.

Wisła Płock w końcówce meczu starała się jeszcze strzelić gola na wagę remisu, jednak gościom brakowało precyzji. Ostatecznie trzy punkty zdobyli zawodnicy Bytovii Bytów.

Bytovia Bytów - Wisła Płock 3:2 (1:1)
0:1 - Janus 12'
1:1 - Surdykowski 34'
1:2 - Burkhardt 57'