Lechia Gdańsk nie przerwała złej passy

Lechia Gdańsk w swojej historii miała problemy z wygrywaniem na inaugurację rozgrywek. W najwyższej klasie udało jej się to tylko pięć razy, a ostatnio w 2009 roku.

Bartosz Wiśniewski
Lechia Gdańsk w sobotę zainaugurowała swój 24. sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gdańszczanie drugi raz z rzędu w pierwszy meczu zanotowali remis 2:2. Tym razem z Jagiellonią Białystok, a rok wcześniej z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Biało-zieloni w pierwszej połowie zaprezentowali się bardzo źle i dlatego do szatni schodzili z jednobramkową stratą - na szczęście dla Lechii Gdańsk kontaktową bramkę tuż przed przerwą strzelił Piotr Wiśniewski. Ostatecznie lechiści zdołali zremisować po indywidualnej akcji Zaura Sadajewa.

W drugiej połowie kontrolowaliśmy sytuację, a rywale nie potrafili nam zagrozić. Kondycyjnie dobrze wytrzymaliśmy to spotkanie i jestem zadowolony, że drużyna potrafiła ze stanu 0:2 doprowadzić do wyrównania - mówił Joaquim Machado, szkoleniowiec Lechii.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

W sezonie 2013/2014 w pierwszym spotkaniu to... Lechia Gdańsk była przeważającą stroną w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górale musieli odrabiać straty i wyrównującego gola strzelili w doliczonym czasie gry.

Inauguracyjne spotkania Lechii Gdańsk po awansie w 2008 roku do T-Mobile Ekstraklasy:

2013/2014 Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2

Bilans Lechii Gdańsk podczas inauguracyjnych spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej: 5 wygranych, 7 remisów i 11 porażek.