Łukasz Skorupski z czystym kontem w meczu AS Romy, gol nowo pozyskanego talentu

Wicemistrz Włoch z Polakiem w podstawowym składzie rozpoczął przygotowania do sezonu 2014/2015. Drużyna Rudiego Garcii nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Konrad Kostorz

Rzymianie w pierwszym pojedynku zmierzyli się z młodzieżową reprezentacją Indonezji i już po upływie kwadransa prowadzili różnicą dwóch goli. Wynik otworzył Alessandro Florenzi, a na 2:0 podwyższył nowo pozyskany za 4,5 mln euro turecki talent, 20-letni Salih Ucan. Trzecia bramka dla AS Romy padła po uderzeniu powracającego z wypożyczenia Marco Borriello.

Łukasz Skorupski wystąpił od 1. do 32. minuty, po czym został zmieniony przez Bogdana Lobonta. Nasz rodak miał jedną okazję, by wykazać się umiejętnościami - wygrał pojedynek sam na sam. Polak zachował czyste konto, w przeciwieństwie do Rumuna, który skapitulował na początku drugiej połowy, a następnie jego miejsce na murawie zajął trzeci z golkiperów, Tomas Svedkauskas.
Wśród wicemistrzów Italii zagrali Urby Emanuelson i Ashley Cole, którzy przed kilkoma dniami związali się kontraktami z Romą. Zabrakło jeszcze kupionego z Hellasu Werona za blisko 25 mln euro Juana Manuela Iturbe. Nie zagrał także Mehdi Benatia, którego klubowa przyszłość wciąż stoi pod znakiem zapytania (Marokańczyka chce pozyskać Manchester City).

AS Roma - Indonezja U-23 3:1 (3:0)
1:0 - Florenzi 8'
2:0 - Ucan 13'
3:0 - Borriello 43'
3:1 - Bakri 56'