Sparingowo: Legia Warszawa zdemolowała Pogoń Szczecin

Tradycji stało się zadość i mistrz Polski pokonał bez problemu Pogoń Szczecin. Jedyne, co może cieszyć Portowców to gol honorowy młodego Łukasza Zwolińskiego.

Obie drużyny spotkały się na zgrupowaniach w ośrodku w Gniewinie. Dla Pogoni Szczecin był to trzeci sprawdzian w okresie przygotowań i trzeci bez zwycięstwa.

Dariusz Wdowczyk ustawił drużynę eksperymentalnie z trzema obrońcami i 16-letnim Kamilem Wojtkowskim na desancie. Taktyka nie przyniosła pozytywnego efektu - już przed przerwą Legia Warszawa uzyskała wysokie prowadzenie. W 8. i 12. minucie sędzia podyktował rzuty karne, które na gole zamienili Orlando Sa i Helio Pinto. Na 3:0 podwyższył Michał Kucharczyk, który skorzystał z dośrodkowania swojego imiennika - Żyry.
Legia kontrolowała wydarzenia i prowadziła grę. Najlepszą szansę w przeciwnym polu karnym miał Rafał Murawski, ale jego strzał minął nieznacznie słupek bramki Dusana Kuciaka. Po przerwie szkoleniowiec Pogoni dokonał kilku roszad, tymczasem Henning Berg wymienił jedynie Orlando Sa na Arkadiusza Piecha i właśnie ten zawodnik strzelił gola na 4:0, wykorzystując sytuację sam na sam z Dawidem Kudłą.

Honor Portowców uratował Łukasz Zwoliński, który dopiero we wtorek rano dojechał na zgrupowanie Pogoni. Włodarze klubu w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym zdecydowali się nie wypożyczać napastnika i dać mu szansę w nadchodzącym sezonie pod nieobecność Marcina Robaka. "Zwolak" pokonał Kuciaka w 87. minucie wślizgiem po dograniu Sebastiana Rudola.

Pogoń Szczecin nie potrafiła choćby zremisować z Legionistami w ostatnich ośmiu meczach o stawkę. Także w sparingu dostała małą lekcję futbolu. Przed podopiecznymi Wdowczyka jeszcze dwa spotkania kontrolne na zgrupowaniu w Gniewinie, które będą okazjami na poprawienie sobie nastrojów. Zagrają bowiem z niżej notowanymi Chojniczanką Chojnice i Bytovią Bytów.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 1:4 (0:3)
0:1 - Orlando Sa 8' (k.)
0:2 - Helio Pinto 12' (k.)
0:3 - Michał Kucharczyk 34'
0:4 - Arkadiusz Piech 74'
1:4 - Łukasz Zwoliński 84'

Pogoń: Janukiewicz (46' Kudła) - Frączczak, Dąbrowski, Golla, Hernani, Lewandowski (61' Matynia), Kun (46' Rudol), Matras (61' Rogalski), Murawski (73' Walski), Murayama (46' Bąk), Wojtkowski (46' Zwoliński).

Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski, Żyro, Jodłowiec, Pinto, Kucharczyk, Radović, Sa (71' Piech).

Żółte kartki: Frączczak (Pogoń) oraz Broź (Legia).