Sparingowo: Lechia wygrała z Olimpią Grudziądz

W pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego Lechia Gdańsk pokonała 1:0 I ligową Olimpię Grudziądz. Gdańszczanie wyjadą teraz na obóz do Grodziska Wielkopolskiego.

Bartosz Wiśniewski
Lechia Gdańsk na prowadzenie powinna wyjść już w 1. minucie, kiedy to Piotr Grzelczak dośrodkował w pole karne, a w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Danijel Aleksić. Mecz od początku był bardzo wyrównany, ale to gospodarze pierwsi strzelili gola. Dobrą akcję przeprowadził Frankowski, który podał do Aleksicia, a ten został sfaulowany na 14 metrze i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Stojan Vranjes i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce.
Goście mogli wyrównać w 26. minucie, ale Adam Cieśliński niecelnie główkował po kapitalnym dośrodkowaniu Kaczmarka. To właśnie ten zawodnik kilka minut później stanął przed szansą wyrównania, ale jego strzał kończący kontrę pewnie złapał Podleśny.

W drugiej połowie tempo znacznie spadło i żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji. Kilkakrotnie doświadczony Maciej Kowalczyk odgrywał młodych obrońców Lechii Gdańsk, ale potrafili oni naprawić swoje błędy i nie dopuścić do oddania strzału.

W końcówce czerwoną kartkę zobaczył jeszcze Przemysław Kamiński, ale mimo to Lechia Gdańsk skutecznie się broniła i utrzymała zwycięstwo.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Lechia Gdańsk - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)
1:0 - Stojan Vranjes (k) 17'

Lechia Gdańsk (I połowa): Damian Podleśny - Paweł Stolarski, Piotr Polczak, Rafał Janicki, Nikola Leković - Przemysław Frankowski, Marcin Pietrowski, Stojan Vranjes, Piotr Wiśniewski, Piotr Grzelczak - Danijel Aleksić.

Lechia Gdańsk (II połowa): Kacper Rosa - Adam Buksa, Adam Dźwigała, Przemysław Frankowski, Wojciech Zyska, Ariel Borysiuk, Przemysław Kamiński, Łukasz Kopka, Kacper Łazaj, Damian Garbacik, Bernard Powszuk.

Olimpia Grudziądz (I połowa): Daniel Osiecki - zawodnik testowany, Michał Łabędzki, Michał Peter-Bućko, Marcin Kaczmarek, Marcin Smoliński, Dariusz Kłus, Adam Cieśliński, Maciej Rogalski, Bruno Żołądź, Marcin Woźniak.

Olimpia Grudziądz (II połowa): Mateusz Wiśniewski - Adam Banasiak, Milan Andelković, Mateusz Majewski, zawodnik testowany, Bartosz Śmietanko, Bruno Żołądź, Marcin Smoliński, Robert Szczot, Łukasz Suchocki, Maciej Kowalczyk.