CLJ: Osiem bramek w Krakowie! Pasy z piekła do nieba i z powrotem!

Aż 8 goli padło w pierwszym meczu półfinału mistrzostw Polski U-19, w którym Cracovia podejmowała Pogoń Szczecin. Po zaciętym spotkaniu Portowcy zwyciężyli 5:3 (3:0).

Maciej Kmita
Goście wstrząsnęli Cracovią w I połowie, między 21. a 27. minutą aplikując Pasom aż trzy bramki! Najpierw zespołową akcję strzałem z 7 metrów wykończył Daniel Jałoszyński, który chwilę później zdecydował się na strzał z 20 metrów, po którym piłka odbiła się od jednego z graczy Pasów i wpadła do siatki zaskoczonego Damiana Kobyłki. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale zamiast zdobyć kontaktowego gola, przegrywali już 0:3 - Robert Obst dograł na 6. metr do Jakuba Okuszki, a ten spokojnie pokonał Kobyłkę.Po zmianie stron Cracovia ruszyła do ataku jak wystrzelona z szatni z procy i już w 50. minucie pościg rozpoczął Krzysztof Barczuk, mocnym strzałem z 8 metrów nie dając szans bramkarzowi Pogoni. Po godzinie gry kontaktowego gola zdobył Sebastian Klimczyk, który wykorzystał dogranie Patryka Moskala, a już sześć minuty później był remis, gdy rzut karny za faul na Szymonie Kiebzaku wykorzystał Mariusz Panek.
Na kwadrans przed końcem prowadzenie Pogoni przywrócił jednak Michał Walski. Mający za sobą debiut w T-Mobile Ekstraklasie 17-letni pomocnik huknął z 30 metrów tak, że Kobyłka nie miał szans na interwencję. Warto przypomnieć, że to właśnie dzięki jego bramce w doliczonym czasie gry drugiego meczu 1/4 finału z GKS-em Bełchatów Pogoń awansowała do półfinału. W doliczonym czasie gry piąty cios zadał Patryk Paczuk.

Spotkanie zostało rozegrane w centrum treningowym krakowskiego klubu przy Wielickiej 101. Gra na stadionie przy Kałuży 1 była niemożliwa - na głównym obiekcie Cracovii trwa wymiana murawy, która ma potrwać do 28 czerwca.

W rozegranym również w niedzielę pierwszym meczu drugiej pary półfinałowej Wisła Kraków zdeklasowała przy Reymonta 22 Lecha Poznań (5:1). Biała Gwiazda już po 13 minutach prowadziła już 3:0 po golach Kamila Kuczaka, Tomasza Zająca i Piotra Żemły. Przed przerwą Kolejorz zdobył bramkę i przy stanie 1:3 zmarnował rzut karny, ale jeszcze przed końcem I połowy kolejnego gola strzelił Tomasz Zając, który trafił tuż po przerwie, zapewniając Wiśle okazałą zaliczkę przed rewanżem w Poznaniu.

Tytułu sprzed roku broniła Legia Warszawa, która w ćwierćfinale bieżącej edycji odpadła z Lechem Poznań (2:2 i 0:3). Przed rokiem w turnieju finałowym wyprzedziła Arkę Gdynia, Cracovię i Ruch Chorzów. Z tamtej czwórki dziś w grze o mistrzostwo jest tylko Cracovia.

W tym roku po raz pierwszy w XXI wieku mistrza Polski U-19 wyłoni finałowy dwumecz, a nie turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn. Rewanżowe mecze półfinałowe zostaną 19 czerwca, a 22 i 25 czerwca odbędzie się dwumecz finałowy.