T-Mobile Ekstraklasa: Kapitalna pogoń Korony, Podbeskidzie dobiło Miedziowych, Śląsk lepszy od Cracovii

We wtorkowy wieczór odbyły się trzy spotkania 36. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w grupie spadkowej. Najwięcej emocji przeżyli kibice w Białymstoku, gdzie padło aż osiem goli.

Szymon Mierzyński

Jagiellonia prowadziła z Koroną już 3:0 i 4:1, ale dała sobie wydrzeć punkty. Ekipie Jose Rojo Martina znacznie pomogła czerwona kartka dla Mateusza Piątkowskiego w 65. minucie. Osłabieni gospodarze nie byli już w stanie strzelać bramek.

Śląsk Wrocław skromnie pokonał Cracovię, rewanżując się piłkarzom spod Wawelu za dotkliwą porażkę u siebie 0:3 w fazie zasadniczej. Tym razem decydującego gola zdobył Dudu Paraiba.
W Bielsku-Białej ze świetnej strony zaprezentował się Krzysztof Chrapek. Jego dublet dał Podbeskidziu triumf nad KGHM Zagłębiem Lubin. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego mogli wygrać wyżej, ale na początku drugiej połowy Marek Sokołowski zmarnował rzut karny uderzając nad poprzeczką.

Nie udało się rozegrać spotkania w Łodzi. Rzęsiste opady deszczu poskutkowały ogromnymi kałużami na boisku i starcie Widzewa z Piastem zostało przerwane już w 12. minucie (przy stanie 0:0). Gra będzie wznowiona w środę o godz. 20.30.