Primera Division: Valladolid i Osasuna spadają! Ranni fani w Pampelunie (wideo)

Znamy już wszystkie ekipy, które spadły z Primera Division. Do Betisu Sewilla dołączyły zespoły Realu Valladolid oraz Osasuny Pampeluna.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Przed ostatnią kolejką jedynie Betis Sewilla był pewny spadku do Liga Adelante. Natomiast o uniknięcie dwóch pozostałych miejsc walczyło aż pięć drużyn - Almeria, Getafe (po 39 punktów), Granada (38), Osasuna Pampeluna i Real Valladolid (po 36). Zgodnie z wyliczeniami hiszpańskich statystyków w ostatniej serii spotkań było aż 81 możliwych kombinacji! Ostatecznie z ligą pożegnały się dwa zespoły, które miały najmniej punktów przed niedzielnymi konfrontacjami.

W bezpośrednim starciu walczących ekip Real Valladolid przegrał u siebie z Granadą 0:1, natomiast Osasuna zgarnęła komplet oczek, lecz wobec remisu Almerii i wygranej Getafe, również została zdegradowana.

Do dramatycznych scen doszło w spotkaniu Osasuny Pampeluna ze zdegradowanym już Betisem Sewilla. Po bramce w 12. minucie Oriola Riery pod naporem radujących się kibiców gospodarzy złamała się jedna barierek za bramką i spora ilość kibiców spadła praktycznie na murawę. Sytuacja wyglądała bardzo tragicznie, ale po diagnozie służb lekarskich okazało się, że jedynie kilku fanów doznało niegroźnym urazów. Sędziowie grę wznowili dopiero po pół godzinie, przez co automatycznie przedłużyły się przerwy na pozostałych stadionach w Hiszpanii.

W podstawowym składzie Betisu pojawił się Damien Perquis, który jednak opuścił boisko już po 12 minutach.