Serie A: Premierowy gol Pawła Wszołka, Polak trafił z Napoli! Pech Kamila Glika

Paweł Wszołek wpisał się na listę strzelców w przegranym 2:5 spotkaniu Serie A przeciwko SSC Napoli. Torino FC zmarnowało szansę na zapewnienie sobie miejsca w Lidze Europejskiej.

Konrad Kostorz
W spotkaniu w Genui obie drużyny walczyły już tylko o prestiż. Nie przeszkodziło to ekipie Rafaela Beniteza przystąpić do zdecydowanych ataków i rozmontować defensywę Sampdorii. Już po 47 minutach było jasne, że komplet punktów pojedzie do Neapolu.

W 80. minucie murawę opuścił Pepe Reina, a zastąpił go rezerwowy bramkarz Toni Doblas. Równocześnie Sinisa Mihajlović desygnował do gry Pawła Wszołka w miejsce Maxiego Lopeza. Naszemu rodakowi wystarczyło czasu, by po podaniu Edera wpisać się na listę strzelców i ustalić wynik pojedynku na 2:5. Co ciekawe, po raz pierwszy w karierze na ławce rezerwowych Napoli w meczu Serie A zasiadł polski talent, Igor Łasicki.

O ogromną stawkę walczono w Turynie. Wyniki innych meczów sprawiły, że Torino w przypadku zwycięstwa zapewniłoby sobie co najmniej 6. miejsce na zakończenie sezonu, a w efekcie udział w Lidze Europejskiej. Podopieczni Giampiero Ventury byli na najlepszej drodze do triumfu po tym, jak Ciro Immobile (22. gol w sezonie) wykorzystał koszmarny błąd formacji obronnej Parmy.
Od 64. minuty Gialloblu musieli grać w osłabieniu, a mimo to zdołali wyrównać. Przyczynił się do tego Kamil Glik, który w polu karnym sfaulował Afriyie Acquaha i został ukarany żółtą kartką. Jedenastkę wykonywaną przez Antonio Cassano obronił Daniele Padelli, jednak dobitka Jonathana Biabiany'ego była już skuteczna. Remis oznacza, że Torino by awansować do europejskich pucharów, najprawdopodobniej będzie musiało pokonać za tydzień Fiorentinę w meczu wyjazdowym.

W 37. kolejce poznaliśmy wszystkich spadkowiczów. Obok Livorno z Serie A pożegnały się Bologna i Catania, natomiast ligowy byt udało się zachować Chievo oraz beniaminkowi Sassuolo. Na 4. miejscu na pewno finiszuje natomiast Fiorentina, która odniosła skromne zwycięstwo bez udziału Rafała Wolskiego.