Premier League: Man City o krok od mistrzostwa

Manchester City jest o krok od sięgnięcia po mistrzostwo Anglii. W środę w zaległym spotkaniu ograł Aston Villę 4:0. Wszystkie gole padły w drugiej połowie.

Bartosz Zimkowski

Bez kontuzjowanego Sergio Aguero musieli radzić sobie piłkarze Manchesteru City. Argentyńczyk jest kontuzjowany, a jego koledzy przeciętnie zagrali w pierwszej połowie. The Citizens atakowali niemal całą pierwszą połowę, jednak stworzyli niewiele okazji strzeleckich.

Pierwsza bramka padła w 64. minucie, gdy Pablo Zabaleta wyłożył futbolówkę Edinowi Dzeko, a ten trafił do siatki rywali. Osiem minut później Bośniak zdobył swojego drugiego gola tego wieczoru. Tym razem dobił strzał Samira Nasriego.
W samej końcówce spotkania gospodarze dołożyli jeszcze dwie bramki. Rezerwowy Stevan Jovetić uderzeniem z 17 metrów zmusił do kapitulacji Brada Guzana. W doliczonym czasie gry Yaya Toure postawił kropkę nad "i", zdobywając swojego 20. gola w sezonie.

Man City wygrał 4:0 i do zdobycia mistrzostwa Anglii potrzebuje zaledwie remisu w meczu z West Ham United na Etihad Stadium.

Man City - Aston Villa 4:0 (0:0)
1:0 - Dzeko 64'
2:0 - Dzeko 72'
3:0 - Jovetić 89'
4:0 - Toure 90+3'

***

W drugim środowym pojedynku Sunderland pokonał West Bromwich Albion 2:0 i zapewnił sobie utrzymanie w Premier League. Oznacza to, że to The Championship spadło Norwich City.

Sunderland - WBA 2:0 (2:0)
1:0 - Colback 13'
2:0 - Borini 31'