Serie A: Wielka sensacja we Florencji! Hat-trick 19-latka, gol Rossiego, słaby Wolski

Po niezwykle emocjonującym i obfitującym w gole meczu 36. kolejki US Sassuolo wygrało z Fiorentiną. Hat-trickiem na Stadio Artemio Franchi popisał się Domenico Berardi.

Konrad Kostorz
Zdecydowanym faworytem pojedynku 4. z 18. drużyną tabeli byli gospodarze, choć w sobotni wieczór przegrali z SSC Napoli w finale Pucharu Włoch. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczął jednak beniaminek, który po pierwszej połowie prowadził różnicą trzech goli! Skutecznością błysnął Domenico Berardi - 19-latek, który w 19. kolejce wbił aż 4 gole w meczu z AC Milan. Snajper Sassuolo we Florencji zdobył gole numer 14, 15 i 16 w bieżącym sezonie.Zespołowi Vincenzo Montelli udało się zmniejszyć straty, ale w 64. minucie po dośrodkowaniu Berardiego świetnym dryblingiem popisał się Nicola Sansone i ulokował piłkę w bramce Antonio Rosatiego. Na 2:4 trafił Giuseppe Rossi, dla którego był to pierwszy gol od czasu powrotu do gry po ponad czteromiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Na kwadrans przed końcem nadzieje fanów Fiołków przedłużył Juan Cuadrado, jednak kolejne gole już nie padły.
Sassuolo dzięki sensacyjnej wygranej opuściło strefę spadkową, zaś Fiorentina wciąż nie może być pewna uplasowania się tuż poza podium.

Już w 55. minucie plac gry opuścił Rafał Wolski, który otrzymał od trenera szansę występu w wyjściowym składzie. Reprezentant Polski w 28. minucie wypracował pozycję strzelecką Cuadrado, ale poza tym nie należał do wyróżniających się zawodników i niewiele wniósł do ofensywnych poczynań Fiorentiny, a jego miejsce na murawie zajął Joaquin.