Bundesliga: Zabójcze 5 minut BVB, przewrotka Pizarro, piękny gol pogrążył Brunszwik (wideo)

W 33. kolejce Borussia zdobyła trzy gole, a Bayern trafił cztery razy. Piękną bramkę zdobył gracz Augsburga, rzutem na taśmę pogrążając Eintracht Brunszwik.

Konrad Kostorz

Dortmundczycy w ciągu zaledwie pięciu minut trzykrotnie pokonali Jensa Grahla i dzięki temu wywalczyli komplet punktów. Na listę strzelców tym razem nie wpisał się Marco Reus, ale niemiecki gwiazdor BVB asystował przy trafieniu Henricha Mchitarjana.

W sobotnie popołudnie nie popisał się Roman Weidenfeller, który nie zatrzymał piłki po strzale z dystansu Niklasa Suele. Wcześniej bramkarza pokonał Roberto Firmino, zdobywając swojego 15. gola w sezonie.

Borussia Dortmund - 1899 Hoffenheim 3:2 (3:1)
0:1 - Firmino 5'
1:1 - Grosskreutz 29'
2:1 - Mchitarjan 31'
3:1 - Piszczek 34'
3:2 - Suele 66'

Bayern nie dał szans HSV, a bohaterem został autor dwóch goli i asysty Mario Goetze. Najefektowniejszą bramkę strzelił Claudio Pizarro, oddając idealne uderzenie przewrotką (od 3:15). Błysnął również Hakan Calhanoglu, który precyzyjnie przymierzył sprzed pola karnego.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Hamburger SV - Bayern Monachium 1:4 (0:1)
0:1 - Goetze 32'
0:2 - Mueller 55'
0:3 - Goetze 70'
1:3 - Calhanoglu 72'
1:4 - Pizarro 75'

Porażka nie pogorszyła sytuacji HSV, ponieważ przegrały również FC Nuernberg oraz Eintracht Brunszwik. Beniaminek przez cały mecz utrzymywał bezbramkowy remis z ekipą Markusa Weinzierla, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry kapitalny strzał oddał Raul Bobadilla, który przelobował Daniela Davariego.

Eintracht Brunszwik - FC Augsburg 0:1 (0:0)
0:1 - Bobadilla 90+4'