Marco Reus kontynuuje wspaniałą serię, Franck Ribery znów trafia dla Bayernu (wideo)

Zobacz, jak Borussia zremisowała z Bayerem, a Bawarczycy zaaplikowali pięć goli Werderowi. Kolejny raz skutecznością błysnął rewelacyjnie dysponowany Marco Reus.

Konrad Kostorz

Zespół Juergena Kloppa dwukrotnie zdołał odrobić stratę w rywalizacji z Aptekarzami, w czym największa zasługa Marco Reusa. Skrzydłowy Borussii asystował przy bramce Olivera Kircha i pewnie wykorzystał rzut karny.

Począwszy od 29 marca tego roku Reus wziął udział w 8 pojedynkach BVB, a jego dorobek indywidualny to 9 goli i 6 asyst! Od czasu wygranego 2:1 spotkania z VfL Wolfsburg 24-latek w każdym występie zdobywa dwa punkty do klasyfikacji kanadyjskiej.

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 2:2 (2:2)
1:0 - L. Bender 7'
1:1 - Kirch 29'
2:1 - Castro 35'
2:2 - Reus (k.) 39'

Bayern wysoko pokonał Werder, choć po pierwszej połowie zanosiło się na sensację. Największy wkład w sukces monachijczyków miał Claudio Pizarro - autor dwóch goli i asysty. Wydarzeniem pojedynku było jednak trafienie Francka Ribery'ego, który w ostatnich tygodniach spisywał się poniżej oczekiwań i był mocno krytykowany.

W 20. minucie Francuz otrzymał podanie od Pizarro i z zimną krwią pokonał Raphaela Wolfa. Dla 31-latka był to 10. gol w bieżącym sezonie Bundesligi.

Bayern Monachium - Werder Brema 5:2 (1:2)
0:1 - Gebre Selassie 10'
1:1 - Ribery 20'
1:2 - Hunt 36'
2:2 - Pizarro 54'
3:2 - Pizarro 57'
4:2 - Schweinsteiger 61'
5:2 - Robben 74'