Dali sobie po "strzale" - relacja z meczu Wisła Płock - Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Remisem 1:1 zakończył się mecz w Płocku Wisły z Termalicą. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Krzywickiego. Przyjezdni szybko doprowadzili do wyrównania po trafieniu Kaczmarczyka

Michał Piegza

Spotkanie sąsiadów z tabeli, czyli Wisły Płock z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza odbywało się w trudnych warunkach, na grząskiej murawie. Pogoda nie ułatwiała piłkarzom gry, przez co na pierwszą ciekawszą okazję kibice obecni na stadionie im. Kazimierza Górskiego musieli czekać aż do 31. minuty. Wówczas w pole karne wpadł z piłką Marcin Krzywicki, ale jego strzał odbił Sebastian Nowak.

Wcześniej akcje obydwu drużyn były chaotyczne i kończyły się najczęściej na niecelnych dośrodkowaniach lub też stratach piłki przez polem karnym.

Po zmianie stron kibice zobaczyli więcej ciekawego futbolu. W 51. minucie błąd popełnił Nowak, który odbił przed siebie piłkę po uderzeniu Filipa Burkhardta, a nadbiegający Krzywicki zamiast do siatki trafił w poprzeczkę. Po chwili napastnik Nafciarzy uderzył z pola karnego, ale piłka poszybowała ponad bramką.

Po tej sytuacji mecz znowu wyrównał się i gra częściej toczyła się w środku pola. W 68. minucie gospodarze dość niespodziewanie objęli prowadzenie. W polu karnym przewrócony został jeden z graczy gospodarzy i sędzia wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł Burkhardt, ale jego strzał odbił Nowak. Piłkę w bramce umieścił jednak nadbiegający Krzywicki.

Chwilę później powinien być już jednak remis. Do bezpańskiej piłki doszedł Dalibor Pleva, ale trafił futbolówką w słupek. Im bliżej było końca meczu, tym akcje gości były groźniejsze. W końcu podopiecznym Piotra Mandrysza udało się doprowadzić do remisu. Piłkę tuż przed polem karnym otrzymał Krzysztof Kaczmarczyk i po chwili futbolówka zatrzepotała w siatce. Chwilę wcześniej w bramce Nafciarzy doszło do zmiany, Daniela Szczepankiewicza zastąpił Seweryn Kiełpin.

Po stracie bramki Nafciarze mieli więcej ochoty na zdobycie zwycięskiego gola, ale ostatecznie pojedynek sąsiadów z tabeli I ligi zakończył się zasłużonym podziałem punktów.

Wisła Płock - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (0:0)
1:0 - Krzywicki 69'
1:1 - Kaczmarczyk 76'

Wisła Płock: Szczepankiewicz (72' Kiełpin) - Stefańczyk, Magdoń, Sielewski, Hiszpański, Góralski, Wlazło, Janus, Burkhardt (81' Taar), Kacprzycki (65' Kaczmarek), Krzywicki.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza:  Nowak – Fryc, Czerwiński, Kopacz, Jarecki, Biskup, Pleva, Sołdecki (35' Kaczmarczyk), Ceglarz (79' Pawlusiński), Foszmańczyk (73' Kujawa), Drozdowicz.

Żółte kartki: Góralski, Burkhardt (Wisła) oraz Sołdecki, Fryc, Pleva (Termalica).

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).