Serie A: Roma nie dała szans Milanowi, 9. zwycięstwo z rzędu! Świetny gol Pjanicia (wideo)

AS Roma wygrała 9. mecz z rzędu, a triumf nad Milanem okrasiła pięknym golem Miralema Pjanicia. Wynik potyczki na Stadio Olimpico oznacza, że losy Scudetto rozstrzygną się najwcześniej w 36. kolejce.

Konrad Kostorz
Od początku szlagierowego pojedynku 35. serii gier lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Rudiego Garcii. Romie przez wiele minut brakowało zdecydowania w polu karnym przeciwnika i w efekcie nie wykorzystała kilku niezłych sytuacji strzeleckich, jednak jeszcze przed przerwą zdołała objąć prowadzenie. Wynik otworzył Miralem Pjanić, który kapitalnymi zwodami minął trzech rywali i z zimną krwią wykorzystał sytuację oko w oko z Christianem Abbiatim.

Krótko po wznowieniu gry wreszcie groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy, ale ostatecznie po akcji Ricardo Kaki Riccardo Montolivo minimalnie spudłował. W odpowiedzi interwencją światowej klasy popisał się bramkarz Milanu, instynktownie broniąc strzał Pjanicia.

W 65. minucie wciąż ofensywnie usposobieni rzymianie dopięli swego i zdobyli drugiego gola. Akcję przeprowadzili Adem Ljajić i Francesco Totti, a strzał "Il Capitano" do pustej bramki dobił Gervinho. Rossoneri próbowali jeszcze złapać kontakt z Romą, lecz nawet jeśli wypracowali klarowną okazję, fatalnie pudłowali. Precyzji brakowało zwłaszcza Adelowi Taarabtowi i Giampaolo Pazziniemu.

Kapitalny rajd i gol Pjanicia:

Stołeczna drużyna po pokonaniu Udinese (3:2), Hellasu (2:0), Torino (2:1), Sassuolo (2:0), Parmy (4:2), Cagliari (3:1), Atalanty (3:1) oraz Fiorentiny (1:0) zakończyła trwającą przez pięć kolejek zwycięską serię ekipy Clarence'a Seedorfa i ustanowiła klubowy rekord punktów zdobytych w jednym sezonie - ma już w dorobku 85 "oczek", a wcześniejszy najlepszy wynik Giallorossich wynosił 82 punkty.

Roma wciąż może wierzyć w wyprzedzenie Juventusu Turyn, lecz musi zarówno pokonać Starą Damę w 37. kolejce, jak i liczyć na jej potknięcia w pojedynkach z Sassuolo, Atalantą oraz Cagliari.